Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nektek mennyi idős az akvárium...

Nektek mennyi idős az akváriumotok?

Figyelt kérdés
én karácsonyra beüzemeltem egy 130 literest de minden nap eszembe jut hogy mi lesz ha szét robban akkor elúszik itt minden. kicsit félelemben élek de nagyon szeretem. 126 literes felül van merevítés is. (üveges csinálta) de alul az üveglap széle megvan kicsit pattanva nem tudom mikor történt lehet akkor amikor hoztuk fel. nyomjak azért oda sziloplasztot? amúgy azzal van meg ragasztva. Köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 20. 20:46
 1/5 A kérdező kommentje:
még az lenne a kérdésem hogy nektek sosem fordult meg a fejetekben hogy szétrobban az akváriumotok?
2014. jan. 20. 20:48
 2/5 Pendulum92 ***** válasza:

Durván 9 éves az enyém, egyszer durrant szét, de az a költözésnél volt, amikor a falhoz támasztott ágyam egyik része izomból ráesett. Egy félkör alakú darab pattant ki.


Ne parázz, egy akvárium soha nem pattan szét magától, az üveg sokat bír, eleve olyan az üvegvastagság, hogy ne lehessen gond, sőt, ha merevítés is van, még erősebb.

2014. jan. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Alul nem annyira érdekes ha le van pattanva, nem azon múlik, én a padlásról vettem le egy akváriumot, lakott már benne minden, volt 4-5 évig házi törpe nyúl ki be ugrálója is, van szerintem 25 évei is, én is használtan vettem.


A szilikon csak belülről ér valamit, két dolog befolyásolja meddig bírja, én minden akvárium aljára kétoldalas ragasztó csík keret, és ráragasztok polifoamot, ha nincs alatta „emlékező hab, akkor bármikor szét csattanhat, főleg ha nem olyan jó az ajzat amin áll az asztal, amire rátetted az akvát.


Fölülre jó ha van merevítés, ha nincs, példa nálam egyiken sincs akkor szövet szalaggal körbe tekerem 3-4 rétegben, sokak szerint nem esztétikus, én szeretem mert nem látszik a vízkő csík. Próbáltam már szétcsupaszodni szövet szalaggal körbetekert akvát fölülről, nem tudtam, levettem a szalagot és egy határozott rántással szétnyílt.


[link]

2014. jan. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

4 éves a kisebbik a nagyobbik 3. Sérült, foltozott akváriumot sosem használok. Elvileg sokáig kitart a ragasztás pláne ha nem közvetlen napfénynek van kitéve de én vagy újra ragasztatom majd vagy nagyobbra cserélem.

Hozzá tenném, hogy az üvegesek nem szívesen vállalnak akvárium szétszedést mert rizikós. Tölts fel egy képet az aksid lepattant részéről, hogy eltudjuk dönteni mennyire súlyos a sérülés.

2014. jan. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 YourDestiny ***** válasza:
Egy jól megragasztott akvárium 20 évig tuti nem fog szivárogni. Főleg egy ekkora plusz merevítéssel nem.
2014. jan. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!