Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a gond? Rossz az...

Kovacspeterpeet kérdése:

Mi lehet a gond? Rossz az Aquael fan1 egy 54l akváriumban?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy Aquael 54l-es akvárium szettet amibe alapból egy Aquael fan1 szűrő volt.

Nagyon tetszett a szűrőben, hogy levegőztető is egyben.

Eleinte fél gőzzel ment, azonban hetente leállt a levegő, ilyenkor kitakarítottam csapvíz alatt. (Most már tudom, hogy saját vizében kellene takarítani.)

viszont most már ott tartok, hogy fullra tekereve akár saját vízben, akár csapvízben teljesen kimosva (nem csak a szivacsot) 1-2 nap és nem fúj levegőt. A szűrő lehet még megy, de mivel nem fúj levegőt nem látom, hogy menne, így a motorleégés elkerülése végett tisztítom.


Gyanítom 2 gond lehet, túlzsúfolt az akvárium és/vagy a fan 1 szűrő gagyi.


Mivel a halaim látszólag jól érzik magukat (többször lefialtak már) szeretném a létszámot megtartani, csak egy komolyabb nem túl drága szűrőt nézni az aksihoz, ami levegőztet is, vagy ha kell külön levegőztetőt venni.


Halak:

4 Guppi, 3 molly, 3 platti, 2 algaevő, 2 páncélosharcsa és pár újszülöttek egy belső hálóban


Növény:

Hínár és 2db gömbmoha


Kérdésiem:

Milyen szűrőt ajánlotok?

Honnan látszik, hogy megy-e a szűrő?

Külön levegőztető kell-e, és ha igen mit ajánlotok?


Köszönöm előre is a segítséget!



2014. jan. 21. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Az akváriumod túl van telepítve, a szűrőd rettentően kevés. Gyanítom, a három hetes üresjárat sem volt meg... A szűrős soha nem szabad csapvízben mosni. Legalább egy Eheim PickUp 2010-es szűrőt ajánlok. A halaidból maradhat 4 guppi meg a két páncélosharcsa, de hozzájuk még kell venni vagy 3 darabot, mert csapathalak. Azt hogy megy a szűrő, látni fogod, nem nehéz meglátni. Külön levegőztető nem szükséges, elég az ha a szűrő áramlata mozgatja a vízfelszínt.
2014. jan. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pendulum92 ***** válasza:

Én egy nagyobb akváriumot, komolyabb belső szűrőt, de inkább külsőt, vagy komoly létszámleépítést ajánlok. Aquael fan-1 30 literbe még ok 6-7 nanohal mellé.


Kéne egy eheim 2010 legalább, és nem lépni át a 10-es létszámot. Amúgy a molly és az anci nem ekkorába való.


Ha olcsóbb, de ugyanolyan jó szűrőt szeretnél mint egy eheim, akkor vegyél egy atman bioszűrőt. Ugyanaz a koncepció, nagy szivacson átszivattyúzni a vizet.

[link]

2014. jan. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Pendulum92 ***** válasza:
De ha már van egy aquaeled, az is jó lehet, ha leveszed a szűrőburkot, és ráteszel egy nagyobb szivacsot. Tulajdonképpen egy ugyanilyet kapsz.
2014. jan. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hol és milyen szivacsot érdemes venni az Aquael fan1-re?

Milyen aljzattisztítót ajánlotok, ami hatzékony, és visszaforgatja a vizet? A jelenlegi Sera "vastagcsöves" aljzatporszívó túl sok vizet vesz ki ahhoz, hogy kiszedje a piszkokat.

2014. jan. 24. 09:29
 5/6 anonim ***** válasza:

A fan 1 szűrőnél nem fog működni a levegőztetés, csak 320 liter/óra új állapotban, ha beáll a szűrőanyag akkor már nem húzza be a levegőt, elég ha úgy állítod, hogy a szürke tekerő a tetején éppen kilátszódjon a vízből, így oldódik be elég oxigén, mozgatja a vízfelszínt, két ilyen szűrő kellene 54 literbe, felváltva takarítva, több hetes eltéréssel.

Sűrűn takarítani nem szabad, csak néha akvárium vízben meglötykölöd a szivacsot, különben ammónia mérgezés lehet.


Szűrőanyag tekintetében rengeteg belefér, ha két szűrő van akkor nem kell ajzat porszívózni soha, én legalábbis nem szoktam, egy szűrővel nekem nem sikerült megoldani az aquael szettet, két szűrővel több éve probléma mentes.


Ha feláldozod a szűrőház alsó választékát akkor bármiley szürő szivacs megteszi, a kékek sokkal tovább bírják: [link]

2014. jan. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hű, micsoda jó praktika! Megtisztelhetett volna a kérdező egy köszivel legalább!

Köszi a drive-os képeket, ezek legalább évek múlva is láthatók :)

Hasonló cipőben járok, mint a kérdező, elhittem a régi szakkönyvnek, hogy 60 literben lehet molli, platti 5-6 db, és megvettem (szerencsére olcsón, használtan) egy fan 1-et.

Van egy fan minim, arra húzok alulról valami batár nagy szivacsot, és megcsinálom azt a fan 1-gyel, amit mutattál :)

2017. jan. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!