Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 72 literes (60 cm-es)...

Egy 72 literes (60 cm-es) akváriumban mekkora az a maximum hosszúságú hal amely még jól érzi magát és minden gond nélkül tud mozogni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én 5 centisnél nem tartanék, illetve tartok benne nagyobbat. A víz elég lehet nagyobb halnak is, de a mozgástér már semmiképp.
2011. jan. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Platypus ***** válasza:
Ez függ a hal mozgásigényétől is, például egy betta 7 centis és élvezné a 70 litert. Vagy egy kulikuli 10 centis és szintén alkalmas. De az átlagos, vízközt úszó, élénk halakból valóban az 5 centi a felső határ. A halak nem is néznek ki jól, ha arányaiban túl nagyok az akváriumhoz képest. A rajhalak minél nagyobb tömegben, minél nagyobb helyen mutatnak jól, és ez is az ideális nekik.
2011. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon megtetszettek a vitorlás cápaharcsák. Milyen halak vannak ekkora akváriumba, melyek hasonlítanak rá?
2011. jan. 9. 14:58
 4/13 Platypus ***** válasza:
A cápaharcsák hatalmasra nőnek, 25-30 centisek lesznek egyetlen év alatt. Hasonló testalkatú, de kisméretű halat nem ismerek. Harcsafélékből ilyen méretű akváriumba csak a kistestű Corydoras fajok és az Otocinclus ajánlott.
2011. jan. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet a törpe cápaharcsával?
2011. jan. 9. 16:49
 6/13 anonim ***** válasza:
Én ilyenről még nem hallottam.
2011. jan. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Platypus ***** válasza:

Mivel a törpe cápaharcsára vonatkozó találatok az első oldalon mind cápaharcsás ételekről szólnak, ezért feltételezem, hogy ehhez képest törpe:

[link]


Még sose hallottam törpe cápaharcsáról, mint akváriumi fajról, egy latin név sokat segítene, mire is gondolsz.

2011. jan. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Itt találtam:


[link]

2011. jan. 9. 17:28
 9/13 Platypus ***** válasza:
Ez a latin neve szerint a sima cápaharcsa, a "mini" arra vonatkozik, hogy kistermetű, fiatal példányok. Egy év alatt konyhakész méret lesz.
2011. jan. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

E szerint viszont a kifejlett példány 5-6 centi. A cápaharcsa viszont ennél lényegesebben nagyobb.



Cápaharcsa (mini) (Pangasius hypophtalmus)


Általános leírás


Élőhely: Dél- Kelet- Ázsia folyóvizei


Kifejlett méret: akváriumi körülmények között 5 - 6 cm

Hőm.igény: 22-27 °C

2011. jan. 9. 17:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!