Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Holnap hozom haza 2 hónapja...

Holnap hozom haza 2 hónapja várva várt amanoimat, nagyon izgulok. Hogyan rakjam be őket az akváriumba?

Figyelt kérdés

Már november közepe óta kérdezgetlek titeket amanokkal kapcsolatban. Azóta megy nekik az 54 literes akvárium, szerintem szépen beállt, igaz, van egy kis barna algám, de ezt szeretik a garnélák.. Végül 10 darabot kértem egy kedves akvaristaponthu-s eladótól. Hogy kell beraknom őket? Olvastam, hogy halaknál félórás akklimatizáció kell. Ilyenkor belelógatom a zacskót, szájjal fölfelé, vagy a zacskóba öntök vizet az akváriumból?


áááá, nagyon-nagyon izgatott vagyok, segítsetek, kérlek.



2014. jan. 21. 18:39
1 2
 1/16 Pendulum92 ***** válasza:

Tapasztalataim alapján a garnélák érzékenyebbek a változásokra, mint a halak. Ha ugyanolyan (csap)vízben fogod őket tartani, akkor elég egy kis hőmérséklet kiegyenlítés.(ha a pH is ugyanaz)


Viszont ha ő pl lágy vízben tartotta őket, te pedig fél óra alatt berakod őket jó magyar kemény csapvízbe, tömeges elhullás is lehet. Én a red cherry-kkel jártam így sajnos.(igaz ott csapvízben voltak, én pedig bedobtam őket a lágyvízbe)

2014. jan. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, csapvízben nevelte őket, én is csapot szánok nekik. Ilyenkor, mit tegyek?
2014. jan. 21. 18:46
 3/16 Pendulum92 ***** válasza:
Akkor úgy, mint a halaknál: zacskót a vízbe a hőm. kiegyenlítődéséig, majd apró adagokban 10 percenként egy kis vizet átemelni, majd a végén kihalászni a garnélákat.
2014. jan. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Nincs halam (nem is lesz), ezért lövésem sincs hogyan megy ez.:)

Bocs, hogy ilyen értetlen vagyok, de a végén nm lehetne az addigra megtelt zacskóval együtt lassan, finoman beönteni a garnikat? Muszáj egyesével kihalászni őket?

2014. jan. 21. 19:07
 5/16 anonim ***** válasza:

Én paranoiás vagyok, de én akkor is legalább 1 óráig akklimatizálom a garnélákat, ha a szomszédból hozom őket.


Nálam a garnik a szállítóvizükkel együtt átkerülnek egy vékony falú műanyag dobozba, amiben anno 1000 éve valami vízi mohát vettem (tehát elvileg nem káros az akváriumi élőlényekre). A dobozt azt berakom az akváriumba, a növényeim szépen megtartják, és abba kanalazgatok vizet. Amikor végeztem, a garnélákat az akváriumba kanalazom.

A zacskót/dobozt a hőmérséklet-kiegyenlítődés miatt szokták az akváriumba lógatni, az akvárium vizet meg az eltérő paraméterek miatt. Szóval neked mindkettő kell.


És nem, nem ajánlott a zacskóból az akváriumba önteni a vizet, tudod, ki tudja mi van benne. És teljesen mindegy, hogy megbízható helyről van, jobb félni, mint megijedni.

2014. jan. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Pendulum92 ***** válasza:
Igen, a kihalászás azt a célt szolgálja, hogy esetleges fertőzéseket ne vihess át egyikből a másikba.
2014. jan. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ééértem. Az jó, ha most gyorsan lefejezek egy ásványvízes palackot és ezt teszem az akváriumba és ebbe kanalazok? Szépen lassan egy órán át, aztán pedig kikanalazok?

Úristen, még sosem csináltam ilyet, nagyon félek, nehogy kárt tegyek bennük!

2014. jan. 21. 19:16
 8/16 Pendulum92 ***** válasza:

Jó.

A kanalazásnál egyszerűbb, ha a vizet egy másik edénybe, úgy, hogy a halhálót közéjük teszed, így fennakadnak benne.

Persze ne 3 méterről, mert fájni fog nekik :D

2014. jan. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Pendulum92 ***** válasza:

edénybe *öntöd*


bocsi, néha kimarad 1-2 szó :D

2014. jan. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Pendulum92 ***** válasza:
Ha így csinálod, kicsit csapkodnak majd, így fogd a markodba őket lazán, ki ne ugorjanak, és borítsd be őket a tartályba :D
2014. jan. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!