Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Holnap hozom haza 2 hónapja...

Holnap hozom haza 2 hónapja várva várt amanoimat, nagyon izgulok. Hogyan rakjam be őket az akváriumba?

Figyelt kérdés

Már november közepe óta kérdezgetlek titeket amanokkal kapcsolatban. Azóta megy nekik az 54 literes akvárium, szerintem szépen beállt, igaz, van egy kis barna algám, de ezt szeretik a garnélák.. Végül 10 darabot kértem egy kedves akvaristaponthu-s eladótól. Hogy kell beraknom őket? Olvastam, hogy halaknál félórás akklimatizáció kell. Ilyenkor belelógatom a zacskót, szájjal fölfelé, vagy a zacskóba öntök vizet az akváriumból?


áááá, nagyon-nagyon izgatott vagyok, segítsetek, kérlek.



2014. jan. 21. 18:39
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hadd legyen egy utolsó kérdésem, nem vagyok bolond, vagy ilyesmi, de tisztelem az életet és inkább hülyét csinálok magamból, minthogy rosszat tegyek velük.

Szóval, egy óra múlva kiveszem a palackot, a garnikkal, egy másik edénybe kiöntöm a vizet a hálón keresztül, de, mi van, ha kiugrik, ill. nem sérülnek meg, ha egymás henyére-hátára torlódnak a hálóban mind a 10-en. Vagy nem egyszerre kell, hanem szakaszonként.

Bocsánat, felnőtt nő vagyok, van egy pár állatom, de nem ilyen picurkák...

2014. jan. 21. 19:27
 12/16 A kérdező kommentje:

Belemarkolok? Nagyon kicsi a hálóm. Nem lehetne a hálóból belefordítani?

(Tudom, már túlzás, amiket kérdezek)

2014. jan. 21. 19:29
 13/16 Pendulum92 ***** válasza:

Nem lesz bajuk egymás pár grammjától, nyugi.


Ha kicsi a hálót, borítsd be őket simán.


Ezentúl nem nagyon kell őket fogdosni, csak nézni :D

2014. jan. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

:D Oké, lenyugodtam.:) Bár egy garnélasimogatót azért megnéznék...

Nagyon hálás vagyok a segítségért!!!

2014. jan. 21. 19:36
 15/16 Pendulum92 ***** válasza:
Én anno a törpegurámikat tudtam néha simogatni, ők jöttek oda :D
2014. jan. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Dejó... Hozzám csak a tekijeim, meg a kutyáim jönnek simire.:)
2014. jan. 21. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!