Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja a törpe...

Nos1981 kérdése:

Mi lehet a baja a törpe páncélos harcsámnak? Csak fekszik az oldalán meg a hátán sokat, már 3 hónapja kb megkopogtatom az akváriumot akkor megmozdul.

Figyelt kérdés
2014. jan. 23. 19:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Páncélos harcsáknál normális a furcsa póz, van egy 7 éves foltos páncélosom azt már minden pózban láttam.

Ha elmúlnak 1 évesek akkor sokat relaxálnak, főleg ha oxigéndús víz van, de a bélrendszerükben is tudnak tárolni levegőt, ez viszont kicsit ingataggá teszi őket a talajon pihenés közben. Írtad 3 hónapja csinálja, ha napi szinten turkál legalább 1-2 órát, eszik rendesen, akkor szerintem nem beteg. Valószínűleg a front üveg körül szokta ezt csinálni ahol erősebb a sodrás.


Ha viszont ez mellé egy kóros soványság társul akkor az lehet emelkedett nitrát szint, vagy emelkedett foszfát, foszfor szint, ami korai öregedést okoz. Főként ha növényi eredetű táp van.

Ilyen esetben egy lassú feltöltéses 50-60% vízcsere nem árt, én 6-7 havonta eszközölök ilyet lehetőleg hétvégén.

2014. jan. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod,kicsit megnyugodtam :)
2014. jan. 25. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!