Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes aksiban jól érezné...

54 literes aksiban jól érezné magát ez a 2 faj? Sokcsíkú csigasügér és törpe rubinsügér?

Figyelt kérdés

Egyáltalán ezek a halak megtűrnék e magukat egymás mellett? Ekkora aksiban mennyit lehetne tartani?


Ha kicsi lenne nekik, akkor a másik 'vágyam': 1-2 cpo (attól függ, h az 54 l mennyinek lenne elég) és mellé még nano halakat gondoltam...


2014. jan. 23. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
A sokcsikunak 1 napra meglesz a vacsi.
2014. jan. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
Választanod kell, vagy csigasügér, vagy rubinsügér. Csigasügérből egy kis csapat, rubinból 1pár és mehet mellé egy csapat nano. Társításukhoz nagyobb akvárium kellene, nem beszélve arról, hogy amíg az egyiknek homok kövek csigaházak kellenek, a másiknak dús növényzet bújók, barlangok, gyökerek. A cpo rákocskákat nem ismerem de méretükből adódóan nekik is elég kell legyen ekkora akvárium.
2014. jan. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ. úgy vagyok vele, h inkább 1 fajtát tartanék, amelyiket kapok majd... bár, ha kicsi nekik a hely, akkor inkább a cpo-s verziót valósítom meg.
2014. jan. 24. 14:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak csigasügereknek elég de a rubinsügeret megölik nanohalakat megeszik cpot agyonverik szóval csak egyedül ajámlom.Amúgy nekem is van 4 db 40literben már van vagy 25kicsi is egymást meg a kicsiket sem bántják de sztem a többi halat igen.Maximum olyan halakkal lehetne próbálkozni ha nagyon szeretnéd mint a dánió ami csak fent úszkál és akkor annyira talán nem zavarnák egymást.
2014. jan. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Tudod a sügérezés azzal jár, hogy ikráznak idővel és mivel területvédő halak, levédik az akvárium egy részét, nos egy kicsi akváriumnál ez minimum az akvárium fele. Két-három kolóniát 54 literben bajos fenntartani, mert kinyírják egymást. Tehát, tartani lehet egy rajt, bizonyos ideig kis helyen , de a megoldás egy 100-liter feletti akvárium, még ezeknél a kis sügéreknél is.
2014. jan. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

értem, és köszi a válaszokat. utolsó előtti válaszoló kicsit félreértett. a cpo + nano halakat és a sügéreket nem egyszerre tartanám, hanem vagy ez vagy az... :)


azt hallottam h a sügértartás nehezebb, mint a többi hal tartása.

régen egy vegyes akváriumom volt: díszmárnák,törpe gurámik, anci, szellem késhal, neonok... ekkor még nagyon kezdő voltam és az eladó sem tájékoztatott, h ezeknek a halaknak mi a jó, szabad e együtt tartani...

1-2 évig megvoltak, de az lett a vége, h elajándékoztam őket (sokkal nagyobb aksikba kerültek) és kaptam egy kaliforniai vörösrákot. nagyon szerettem, 2 évig volt meg. még nagyon kicsi volt, amikor hozzám került és szép nagyra nőtt. sajnos az utolsó vedlését nem élte túl...

2014. jan. 24. 23:23
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Nem feltétlenül nehezebb a tartásuk, csak kicsit más, persze azért a sügérek között is akadnak igényesebbek amiknek macerásabb a tartásuk pl diszkosz. Vannak kifejezetten könnyen tarthatóak is PL zebrasávos, vitorláshal és végül is az általad választottak is könnyen tarthatóak, szaporíthatóak. Egy dolgod van csak, mielőtt belekezdesz valamibe, tájékozódj az adott hal igényeiről, szokásairól és akkor nem lesz gond.
2014. jan. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!