Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » O,4 W/l-es világítású akvárium...

O,4 W/l-es világítású akváriumhoz megérné JBL Manado talajt tenni, vagy nem, mivel csak alacsony fényigényű növényeknek felelne meg a fénymennyiség, és azok meg sima talajon is elvannak?

Figyelt kérdés

2014. jan. 26. 00:15
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Iletve ugyanez a kérdés, a 0,3 W/l- nél is... kköszi előre is!!!
2014. jan. 26. 00:16
 2/14 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, a kellő hatást sokkal olcsóbb természetes anyagokkal is elérhető PL zeolitzúzalék,mozdonyhomok,és folyami sóder keveréke. Ahhoz, hogy tápanyagod is legyen, kellene még az Aqua Basis Plus-is a Manado alá ez még plusz 4000Ft. Biztosan jó, sokan dicsérik én magam is láttam ismerősöknél, akik teljesen elégedettek voltak. Most mit mondjak, ők 8-10000, én pedig 1000Ft ért voltam elégedett.:D Egyre figyelj ha megveszed, nagyon alaposan át kell mosni,többször is, mert poros mint az állat. Én egyébként csak azért nem venném meg, mert számomra természetellenes a látványa, ha meg eltakarom, akkor minek ennyit rákölteni.:D
2014. jan. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Pendulum92 ***** válasza:
Az alacsony fényigényűek is szeretik a manadot, mert könnyű, de nálam a kényesebb növények is elvannak a bazaltban. Szerintem ez nem fénymennyiség kérdése.
2014. jan. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Pendulum92 ***** válasza:
A zeolittal én vigyáznék, pont 3-10 angström fixen a pórusméretük, amibe félő, hogy a növénytápok is megkötődnek.
2014. jan. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Platypus ***** válasza:

A zeolitok elég sok mindent hajlamosak megkötni, de úgyis lemerül ez a képességük idővel, így hosszú távon nem számít sokat. Egyedül az ammóniakötő tud zűrös lenni, mert éhendöglenek tőle a szűrőbacik, aztán egyszer csak lemerül, a szűrés meg nullán van.


A növényes talaj mindig hasznos, akkor is, ha gyökeres növényed sincs. A porózus talaj kedves a talajbaciknak, így hasznos része a biológiai szűrésnek. És fénytől függetlenül kedvezőbb a gyökereknek. Lehet, hogy a szívós növények bírják a liszfinomságú homokot is, de ettől még nekik is nagy segítség ha szellőzik rendesen a talaj.

2014. jan. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen mindenkinek a választ!! Azt szeretném még kérdezni, hogy ha csak JBL Aquabasis plus-t vennék, akkor fölé mehetne sima talaj(gyöngykavics, vagy bazalt zúzalék) vagy ezt csak a Manadoval érdemes használni?
2014. jan. 26. 09:26
 7/14 A kérdező kommentje:
Esetleg folyékony tápozással is lehet "helyettesíteni" a táptalajt?
2014. jan. 26. 10:10
 8/14 Pendulum92 ***** válasza:
Tény, hogy lehet csinálni növényest folyékony táppal is. Talán valamire jó a táptalaj is, nincs vele tapasztalatom.
2014. jan. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A talajnál mindig azt kell nézni mit akarsz az akvától, milyen típusú lesz, milyen halakat akarsz, milyen növényeket, és milyen a szűrésed.


A növényes táptalaj oldódik a vízben, jól kell fedni, a növények ültetése is nagyobb feladat, van olyan táptalaj ami nem oldódik de nem is olyan hatékony.

Ha akarsz talajlakó halakat megint más a helyzet, ők túrják az aljzatot, ha kicsi a szűrőd célszerű a manado tehermentesíti egy kicsit a szűrőt, egészségesebb az akva.


Nálam olyan van, hogy műanyag tál belerakom kint egy asztalon a növényeket, alulra táptalaj (mondjuk én mást használok erre a célra) lefedem, és az akvába tili toli, így később ha át akarom rendezni az akvát vagy a növényeket nem jelent problémát nem keveredik fel, kiemelem és tudok bele ültetni.


Gyöngykavicsból ki oldódhat az alatta lévő táptalaj, bazalt meg nehéz a növények gyökerének.


Én tettem régebben táptalajt, csak heti szinten nem fértek el a halak, metszéstől metszésig problémás volt, sima manado van folyékony táppal teljesen jó.


A táptalajtól fontosabb a világítás, onnan indul az egész. Ahhoz kell mérni a többit 0,4watt/liter még nem akkora hogy a növények növekedési üteme kívánja a co2-őt és a táptalajt, persze szebben nőnek tőle de az is egy idő után kiürül mint a virágföld.

2014. jan. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Így néz ki az ültető tál [link]


De az ellenségemnek nem kívánom, a családi 25 éves recept ez, de heti fél fölmosó vödör egy akvából az egy kicsit sok. Nálam is 0,4 Watt/liter a világítás.


Egyszerű társas, jóformán tápozás nélkül, a halak a lényeg: (Majdnem minden növény tálba van) [link]

2014. jan. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!