Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » O,4 W/l-es világítású akvárium...

O,4 W/l-es világítású akváriumhoz megérné JBL Manado talajt tenni, vagy nem, mivel csak alacsony fényigényű növényeknek felelne meg a fénymennyiség, és azok meg sima talajon is elvannak?

Figyelt kérdés

2014. jan. 26. 00:15
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
B. Joci, valami gyönyörűséges az akváriumod!!!! Akkor megpróbálkozom egy csak Manado és folyékony táptalaj kombinációval. A Vallisneriának ezek szerint valóban elég ez a fénymennyiség ahogy látom, ha megfelelően van tápozva. Én is főleg abból szeretnék tenni az aksiba...de épp ezért agyalok ennyit h milyen talaj lenne neki jó, ami kicsit kompenzálja a kevesebb fényt. A képen olyan mintha 2 rétegű talajod lenne, ez csak Manado?
2014. jan. 26. 12:33
 12/14 anonim ***** válasza:

Köszi:)


Igazából az egy baleset eredménye, mindig van otthon barna dekor kavics, a balkon növényekhez szórjuk nem szárad ki a földjük, kevesebbet kell öntözni, a manado ázott egy tejes ládában már egy hete, a kislányom meg úgy döntött hogy megmossa a dekorkavicsot, és öntött hozzá, nem volt kedvem átrostálni meg későn is vettem észre, valamennyi kéket is szórt bele, azt kiszedegettem.


De jó mert a páncélos harcsákat hátráltatja, azt hittem lekeveredik alulra, de lassan egy éve felül van egyenletesen elkeveredve.


A valliznériának nem kell sok fény, én most csiszoltam a fényerőn a tündérhínár miatt, most 0,6 watt/literem van, előtte szépen nőttek 0,3-0,4 alatt is, 2 évig, bőven elég.


A gyökérzetnél fontos hogy laza szellős talaj legyen, indával szaporodik azoknak is fontos hogy tudjanak haladni.

2014. jan. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hitelesebb legyen, ő a tettes: [link]


Ha nem figyelünk akkor a papagáj a sütőbe mert fázik, a törpe nyúl a mosógépbe szép tiszta lesz kategória. Most már komolyodott van saját akváriuma is.

2014. jan. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 YourDestiny ***** válasza:
Attól lehet Manadot venni, mert gyengébb a fényed. Egy megfizethető, teljesen jó talaj bárkinek.
2014. jan. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!