Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » JBL Manadot mennyire ajánljáto...

JBL Manadot mennyire ajánljátok aranyhalas akváriumba? Ők köztudottan szeretik túrni és szájukba venni az aljzatot.

Figyelt kérdés

2014. jan. 27. 22:25
 1/9 bamboochatheone ***** válasza:
Inkább nagyobb sima felületű kavicsokat ajánlok. A Manado nagyon jó trópusi akváriumba.
2014. jan. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem az aranyhalaknak jobb a durva un, mozdonyhomok vagy 1-4mm szemcsenagyságú folyami sóder, keverve is lehet. Kvarchomokból is érdemes az osztályozott durva szemcsenagyságút választani. A növények töveit érdemes körbeszórni nagyobb kaviccsal. A Manado szerintem porlana a folyamatos turkálástól, főleg ha már nagyok a halak, tartok tőle, hogy bezavarosodna mindig a víz.
2014. jan. 28. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Most is gyöngykavics van alattuk, szeretik is, nincs vele gond, de eddig nem nagyon volt igazi növény az akváriumba, de most már mindenképpen szeretnék egy párat bele. Ugyebár erre a célra a Manado lenne jó pl., mivel főleg vallisneriát szeretnék...Tudom még az Anubias az, ami ellenáll az aranyhalaknak, és azt meg nem kell elültetni, szóval abból a szempontból gondolom mind1, hogy milyen talaj van.
2014. jan. 28. 09:10
 4/9 A kérdező kommentje:
Valamint még ezeket a növényeket ajánlják: Microsorum, hólyagos vízikehely. Ezeket is el kellene ültetni v.mibe, de akkor mi lenne a legjobb megoldás? Köszönöm szépen előre is!
2014. jan. 28. 09:15
 5/9 Platypus ***** válasza:
Évekig használtam manadot, heti szinten porszívóztam, nyugodtan ajánlom neked is. A többi agyag talajtól teljesen eltér az állaga, gyakorlatilag kemény cserép. Az átlag agyag talaj két ujj között szétnyomható, a manadot viszont csak kalapáccsal lehet kettétörni. Kipróbáltam :) A szemek belül feketék.
2014. jan. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted mehetne aranyhalak alá? :)
2014. jan. 28. 10:27
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Hát persze, Platypus azt írja, hogy nem porlik, akkor minden további nélkül használhatod, én csak e miatt tettem kérdésessé. Ismerőseimtől tudom, hogy sokszor át kell mosni használat előtt, ezért gondoltam, hogy omlós lehet. A bontóbaciknak, növényeknek biztosan jó.
2014. jan. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor megpróbálkozom vele én is...köszönöm a hozzászólásokat!
2014. jan. 28. 14:25
 9/9 Platypus ***** válasza:
Az új manado tényleg tele van porral. Kimosni egy rémálom. A kezdeti időben felhősödhet is tőle a víz rendesen. Viszont a kész talajban nem keletkezik új por, így idővel el fog fogyni.
2014. jan. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!