Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen gerinctelent lehet 5...

Milyen gerinctelent lehet 5 literes akváriumban tartani, ami nem csiga?

Figyelt kérdés

2014. jan. 28. 20:39
 1/10 A kérdező kommentje:
És ami nem is garnéla
2014. jan. 28. 22:47
 2/10 anonim ***** válasza:
Vízi Növényeket meg baktériumokat!
2014. jan. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Platypus ***** válasza:
Artemia, vízibolha, kandics. Az artemia a legegyszerűbb, még úgy is hogy sós víz kell neki.
2014. jan. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Uborka. Ecetes. :)
2014. jan. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha már kicsi aksit szeretnél akkor veszel egy 10-20literest egy kis akasztós szűrővel 1-2kis növénnyel lámpával és abba mehet pár darab redcherry például.De 5 literesbe én csak uborkát tennék az fincsi :D
2014. jan. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amúgy az artemia nem biztos hogy megmarad énis próbáltam flakonba 1hét és 1-2maradt az semmire sem jó meg ezek etetésre valók nem valami szépek.
2014. jan. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem ilyet akarok venni, hanem ilyen van.
2014. jan. 29. 18:44
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Akkor használd másra, tegyél bele kekszet, bon-bont, kávékapszulát, kutyarágcsát, diót, mogyorót, potpourrri-t, csigatésztát, kindertojást.
2014. jan. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Platypus ***** válasza:
100%

Nekem több éves artemia tenyészetem volt 5 literes akváriumban. A szépség elég relatív, tény hogy nem feltűnő állatok, de a helyüket például szépen be lehet rendezni tengeri kagylókkal, szárított korallal meg ilyesmikkel. Ha az alap igényeiket megadják, akkor hosszú életű állatok. Flakonban nem megy, nagy vízfelület kell nekik és nem túl nagy egyedsűrűség, spirulinával etethetőek.


Ez itt 8 liter:

https://www.youtube.com/watch?v=Ew1Dzq32eDQ

Ez egy liternél is kisebb, két éves tenyészet:

https://www.youtube.com/watch?v=FkYbirXYoqo


Igazából 5 literben is elég sok mindent lehet tartani, ha az ember nyitottabb. Gyerekként például fenemód örültem a gyászplanáriáknak is, és tökéletesen elvannak 5 literben. A hidrák is, ha gyakran cserélik a vizüket, meg etetni kell őket élővel. A vízibolháknak áramlás kell, viszont van belőlük 3-4 mm hosszú piros fajta is, azok tényleg jól néznek ki. Az emberek hajlamosak elfelejteni, hogy ezek a parányok is lehetnek érdekesek.

2014. jan. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
Gyurcsány Ferencet
2014. febr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!