Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 54 literes akváriumba...

Egy 54 literes akváriumba milyen halakat ajánlanátok és mennyit?

Figyelt kérdés

Most kezdtem bele az akvarisztikába. Van már benne fűtő, szűrő meg minden. Most telepítem a növényeket, egy csomót utána olvastam mindennek, mert tényleg jól szeretném csinálni. A halak majd február 2. hetében mennek bele, de nem igazán tudom, hogy melyik fajta/fajták lennének jók.

Először guppit szerettem volna, de nem akarom, hogy túlszaporodjon.

Páromnak nagyon tetszik a vitorláshal, ahhoz meg azt olvastam pláne nem lehet guppit tenni.

Vitorlás mellé mi mehetne? Vagy egyáltalán jó az egy ekkora akváriumba?



2014. jan. 29. 23:25
 1/8 A kérdező kommentje:
ohhh...most olvasom, hogy vitorlásnak minimum dupla ekkora akvárium kell :(
2014. jan. 29. 23:29
 2/8 anonim ***** válasza:

Nano halaknál nem tartanék nagyobb halakat benne.

[link]

2014. jan. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát én is ilyenekre gondoltam, de az a baj, hogy párom mindenképpen "férfias" halat szeretne :P
2014. jan. 29. 23:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor sziámi harcoshalat. 54 literbe mehet 1 hím meg 2-3 nőstény.
2014. jan. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Jó ötlet a sziámi, de nem nőstényekkel, hanem egy raj nano-val. Ha nőstényekkel együtt tartjuk, szükség lesz legalább még 2 kisebb akváriumra is, mert ha párba állnak ki kell venni a másik 2 nőstényt és ikrázás után a párját is, ill az ivadékot is elúszás után. Sőt arra sincs garancia, hogy a 3 nőstény megfér egymással. Szóval ha sziámi, akkor csak egy szép hím és mellé egy csapat rajhal.
2014. jan. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 YourDestiny ***** válasza:

Inkább tripla :)


Én is nano halakat tennék bele, 2,5-3 centis halaknak az igazi, kifejlett méretüket figyelembe véve. Ilyen halakkal nem fog üresnek tűnni, mert jó technikával 15 simán elfér benne.

2014. jan. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mint láthatod, a vitorlásoknak minimum 150 literes kell, egy 54 literesben a lassú kínhalálukat nézhetitek végig. Nem túl boldog látvány, az biztos.


[link]

2014. jan. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne halgass a párodra, inkább te csináld az akváriumot. Teljesen értelmetlen 5cm-es halakban férfiasságot keresni. A sziámi harcoshal csiricsáré, egyáltalán nem férfias. Lehet valakit megtéveszt a neve, vagy lehetséges, hogy az agresszív halak a férfiasak nekik.
2014. jan. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!