Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől halnak meg az aljzatlakóim?

Mitől halnak meg az aljzatlakóim?

Figyelt kérdés

112 literes aksim van, vannak vörös neonaim meg pár amanda lazac, minden részleges vízcserénél ami kb. 26 liter körül szedek le fele-fele arányba lágyítom a vizet, a kuli kulijaim kb. minden 2. 3. ilyen takarítás után 1-1 elpusztult, gondoltam lecserélem őket, most panda páncélos harcsáim vannak, azok szint úgy a takarítás után másnap, neonoknak meg amandáknak semmi bajuk sose.. mitől lehet, mért pusztulnak el? milyen ajzatlakót próbáljak meg?


arra gondoltam h talán ph változik meg, de már jó ideje így fele felébe kapják, easy life profitot és carbot használok.


2014. jan. 30. 14:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy:(

Lehet a ph ingadozás, az ion cserélt vizeknél csak azt szabad használni amelyiken írja az akváriumi használatot, én record vizet használok, hunoil kúton veszem.


Profitónál van egy kis gubanc, emeli a ph értéket, mértem én is, más is, ezért célszerű a napi adagolás. Ha fele arányban lágyítasz akkor 6,5 ph körüli a cserevíz.

Mondjuk az akvában van 7 ph semleges, ráöntöd a cserevizet lemegy savas ph ra 7 alá, öntöd a profitot felmegy lugosba 7 ph fölé, ahogy ürül a vízből a profito lemehet 1-2 nap alatt 7ph 6,5 ph ra, a lúgosból savasba ingadozást sok hal nem bírja.

2014. febr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Egyébként a felesbe lágyítás a legrosszabb ami létezik, mérni kell, aki méri az tudja, én rengetegszer mértem, úgyhogy tudom az akváriumvíz keménysége és a cservíz keménysége merőben eltér, a keménység és a ph érték szorosan összefügg, minék kevesebb a vízben az oldott ásványi anyag tartalom annál több co2 oldódik bele így savas ph értéket mutat.


Vegyél egy akár neptun keménység tesztet, mérj az akváriumban egy vízkeménységet, 13nk és 8 nk a legjobb, az nehezen billen ki, 8 nk az vízcsere között savas ph, a 13 nk az semleges vagy lúgos ph.


Számolni így számolj, a feles csere nem jó. Aki nem mérte az mondja hogy jó.


Én így számolom ki:


Van 100 liter víz az akváriumban csere előtt megméred, legyen 13nk te 11 nk vizet akarsz.


Számítás: 30 liter cserevizet leengedsz, marad 70 liter vized az akvában.


70x13= 910nk neked kell 100liter 11nk víz 100x11=1100nk 1100-910= 190


Vagyis a cserevized képletesen 190nk kell hogy legyen.


Mondjuk a csapvized 17nk 190nk:17nk= 11


Végeredmény 11 liter csapvíz hozzá 19 liter lágy "0"nk víz.

......

2014. febr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

nincs nagy kedvem ezzel p@cs@részni, mondjál olyan aljzatlakot, ami jól bírja az ingadozást ?


neonhalaimnak és a amanda lazacaimnak semmi baja soha, ezért kell egy olyan aljzatlakó szerűség ami bírja, ancy vagx bármi.

2014. febr. 5. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!