Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az élő eleség tenyésztése...

Pendulum92 kérdése:

Az élő eleség tenyésztése közvetlenül a szaporítóakváriumban?

Figyelt kérdés

Nanohalakat tervezek szaporítani, és azon gondolkoztam, az élő eleségüket lehet-e közvetlenül a szaporítóakváriumba beoltani, és ott táplálni?


A nano akváriumomban vannak kicsi, kb 1mm-es "bogarak", talán kagylósrákok. Őket lehetne szaporítani a már kicsit megnőtt ivadékoknak? Kezdetben pedig papucsállatkát. Úgy olvastam, hogy pár csep tej elég nekik. Jó nagy szivacsszűrővel működhetne?


Papucsállatka után méretben milyen vízben tenyészthető élő eleség van?


2014. febr. 1. 20:12
 1/10 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, nem biztos, hogy jó ötlet együtt tartani az ivadékkal az eleségállatokat. Felnőtt halak között jól meglennének a vízibolhák, garnélák, ivadékhalak,sajna csak egy darabig, mert hamar felennék őket, ahhoz, hogy szaporodni is tudjanak sok eleségállatra és halak esetében jó pár elevenszülő nőstényre volna szükség, hogy ellássák az állományt. Ezt csak dús növényzetű nagy akváriumban tudod elérni, ott viszont elvesznének a nano halak. Inkább külön helyen nevelj táplálékállatokat és onnan etess. Az ivadék következő élő elesége a sórák lehet, ha ügyes vagy fel is nevelheted őket akkor nagyobb halaknak is adhatod. A vízibolhák és egyéb rákocskák, jó kis élő eleségek, de azt sem tudod szaporítani nano akváriumban, én inkább a gyűjtést javasolnám és külön helyen történő tartást.
2014. febr. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Miért nem jó ötlet?



"Felnőtt halak között jól meglennének a vízibolhák, garnélák, ivadékhalak,sajna csak egy darabig, mert hamar felennék őket, ahhoz, hogy szaporodni is tudjanak sok eleségállatra és halak esetében jó pár elevenszülő nőstényre volna szükség, hogy ellássák az állományt. Ezt csak dús növényzetű nagy akváriumban tudod elérni, ott viszont elvesznének a nano halak"


A nagy akváriumban nem tervezem ezt.


Ha állandóan itthon lennék, nem agyalnék ilyeneket, de másra nem tudom bízni hétközben, ezért szeretném így megoldani.


Van egy automata növénytáp adagolóm, azzal még talán papucsállatkát tudnék adagolni. Akkor mondjuk következő eleségnek vízibolhák szaporítását meg lehetne valahogy oldani?

2014. febr. 2. 09:48
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
Három okra gondoltam amikor azt írtam, hogy ivadéknál nem szerencsés a nevelésük, 1: A vízibolhák általában gyűjtésből kerülnek hozzánk, elkerülhetetlen, hogy cyclops ne kerüljön közé, némelyik gyorsabban nő mint az ivadék és némelyik meg is támadja az ivadékot. 2: A gyűjtésből származó állatokat sokáig karanténban kell nevelgetned, hogy tiszta, fertőzés és parazitamentes állományod legyen, közvetlen nem szerencsés használni.3: Ha elfogy a zöld alga, akár egy nap alatt is állatok tömege halhat éhen és ez végzetes lehet az ivadékokra. Ne értsd félre én maximálisan támogatom az eleségállatok szaporítását és a velük való etetést, magam is ezt teszem, csak a veszélyekre szerettem volna felhívni a figyelmedet, mer könnyen bajt csinálhatsz. A vízibolha és cyclops is jól nevelhető, ilyenkor tavak környékén lévő pocsolyák, mocsarak jegéből gyűjthető. Én laposabb köveket tettem egy kis akváriumba és az ablakba állítottam, totál fényre algásodni, ezekkel az algás kövekkel pótoltam a kajájukat ha kellett. A sórákokat is ezzel neveltem, meg némi morzsalék haltáppal. Nem írom le miket, hogy nevelhetsz, hiszen mindent megtalálsz a neten és bizonyára olvastad is.
2014. febr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem.

Ezeket könnyen kiküszöbölhetem.

Szerzek csak vízibolhákat, és az ablakba rakom az akváriumot, lesz alga is bőven, sőt, rá tudom állítani egy lámpát is estére.


Alaposan körbejárom a témát, köszönöm a figyelmeztetéseket.

2014. febr. 2. 12:39
 5/10 A kérdező kommentje:
A bedöglés meg nem lesz gond, ha véletlen előfordul, össze lesz kötve a kicsi a naggyal, kis légpumpás csövön jön a víz, egy kis pumpa szívja vissza a levegőszívóján keresztül, elég lassan, de ammónia nem lesz(a nagy akvárium szűrője elbír vele), végül is sokkal több víz lesz a rendszerben, mint 15-20 liter.
2014. febr. 2. 12:51
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, mindent érdemes kipróbálni, mert ez visz előre. Sokan sokféle módszer alkalmaztak már sikeresen és sokszor a jól bejáratott módszerek is csődöt mondanak. Egy kicsit ellesel innen, egy kicsit onnan és kialakul végül a saját tapasztalataid által a te receptúrád.:D Sok sikert kívánok hozzá.
2014. febr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. febr. 2. 15:36
 8/10 anonim ***** válasza:
A nanodba az nem kacslósrák vagy ha az nem értem miért akarod vele etetni a halakat nagyobb mint egy ivadék :) Én nálam a külső szűrőben maguktól is vannak sokan a cyclopsok azok jó választások lehetnek.A vízibolhát elvileg nagyon könnyű tartani kell egy nagy vödör láda tál abba kell betenni nekik valami iszapot vagy mit a beszerző helyről és élesztővel valamint tejjel nevelhetőek bár ezeket sem tudják megenni az ivadékok :D a cyclops tuti jó azok picik.Akvaristán amúgy le van írva az infuzória tartása is.
2014. febr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Az a kagylósráknajk nézett valami akkora, mint a fagyi cyclops.

Amúgy nem ezzel indítok, hanem papucsállatkával, ez a következő eleség lenne.

2014. febr. 2. 17:13
 10/10 A kérdező kommentje:

Olvasom, hogy pl a vízibolha önállóan nem elegendő élelem.

Egyedül a papucsállatka lenne jó a kezdeti időkben, azt lehetne adagolni is egy külön flakonból automatába, de utána maradna a portáp etetése... Sórákot kéne keltetni, de ahhoz itthon kéne lenni...


Végül is túl sok macerával járna ez a halszaporítás így.


Azt hiszem jegelem a dolgot egy időre.

2014. febr. 2. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!