Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A hólyagos vizikehely és a...

A hólyagos vizikehely és a valisneria megmarad 0,48 w/l fénynél, alap tápozással? (easy life profito, tápgolyó) )

Figyelt kérdés
2014. febr. 3. 22:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Bőven elég nekik ez a fény, a vallisneriának egy kicsit sok ez, ügyelj rá hogy a víz alatt legyenek a levelei, könnyen kiszárad, megbarnul erős fénynél.(neki erős mivel vízfelszínen vannak a levelek) Ha lehet úgy állítsd a szűrőd hogy ne közvetlen a csövek alatt legyenek a levelek, tolja a leveleket a hátsó fal felé, vagy mozgassa a vízpumpa folyamatosan, a vallizneriát célszerű áramlásban tartani, ha sokáig pangnak a levelek egy helyben akkor bealgásodhat, tönkre mehet, főleg ha erősebb a pilács.


Tápgolyó az nem olyan fontos, laza nem letömörödő talaj kell, vagy időnként átmozgatni a gyökerei körül a talajt, profito az jó, carbora jól reagál.


A vízkehelynek kánaán ez a világítás, nálam nagyon nől pedig nem is ültettem a talajba, oda kötöztem egy fa hátuljára, profito jó neki, szintén carbora jól reagál.


Mindkét növény társas akváriumba való inkább, ahol vannak halak, képződik elég nitrát.

2014. febr. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nem letömörödő talaj alatt mit értesz? Milyet javasolnál úgy hogy, corydorast ia szeretnék tartani?
2014. febr. 3. 23:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak olyat lehet amit jól tudnak túrni, nem éles, nem túl nagy szemcseméretű és nehéz.


Nálam agyag talaj van nekik JBL manado, de jó még a pro soil is.


Régebben 2 x rostált sóder volt, elsőnek nagy kövek kifelé, utána apró rostán át, ami maradt a rostában az ment főzésre, savazásra, fertőtlenítésre. Más talajom nem volt, nincs tapasztalatom.

Van apró szemű, hengerelt, gömbölyített bazalt, állítólag az is jó nekik.


A manadonál annyi hogy én megpakolom előtte az aljzatot gyufaskatulya méretű kövekkel, így 200 literes akvába 10 liter manado bőven elég, a bazalt kő csak 300ft alul van nem látszik.

2014. febr. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja a sóder az letömörödik, azt mindig átmozgattam, szellőzzenek a gyökerek, a manado az nem tömörödik le.
2014. febr. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!!!
2014. febr. 4. 00:02
 6/8 A kérdező kommentje:

B.Joci!

Szerinted ilyen bazalt mehetne a manado alá? És ha igen akkor melyik szemcse nagyságú?

[link]

Köszi előre is!

2014. febr. 4. 14:18
 7/8 anonim ***** válasza:

Ilyenre gondoltam: [link]


Tonnára adják tüzépeken, kőlerakatoknál.


Valamelyik videón látsz az aljzaton köveket, olyannal pakoltam tele ahova nem ültettem növényt, így töredék manado kellett, csak ötletnek írtam.


http://www.youtube.com/watch?v=p1fAae_rfzI

http://www.youtube.com/watch?v=8o-JGc_ivu4

2014. febr. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, megfogadom. Számolgattam, hogy körülbelül 40 liter manadora lett volna szükségem, de így lehet elég lesz 25 liter. Kösz még1szer!
2014. febr. 4. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!