Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ma vettem egy bettat hímet de...

Ma vettem egy bettat hímet de nem igazán csinál semmit ez van? Még úszni sem nagyon úszik baja lehet vagy ezeknél ez a természetes?

Figyelt kérdés
2014. febr. 4. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Mekkora az akváriumod? Hány fokos a víz? Mekkora akvárium? Milyen szűrő?
2014. febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az akvárium 30les szűrő nincs benne mert azt mondta az eladó nem igényli 23fokos a víz! A lány betta tökéletesen érzi.magát benne csak a fiú nem mozdul...
2014. febr. 4. 14:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Az akvárium se éppen a legoptimálisabb, túl kicsi 2 bettának. Szűrőt szerezz be mert előbb-utóbb megdöglik mind2 halad, az eladó azért nem mondta h kell bele szűrő h jövő héten is vegyél nála 2 bettát, és melegítőt is be fog kelleni szerezned a betták szeretik amelegebb vizet minimum 26 fokos viz, de inkább 27-28.
2014. febr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából ajándék lesz az akvárium! A saját lány bettam vettem ki az enyémből de az jól érzi magát csak a fiú nem de azt nem merem be rakni a sajátok közé félek bajt csinálni bár a mostani állapotában csak van! Köszönöm utána nézek.még. Én is de akkor is legalább még kellene mozdulnia nem?
2014. febr. 4. 15:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a baja, hogy 26-28°C helyett 23°C-os a vize. Mivel ma vetted, az ammónia mérgezés még nem üthetett be nála (hacsak nem fűtetlen/szűretlen kockában tartották), de hamarosan az is fog jelentkezni, mert nincs szűrőd. A nőstényt meg vedd ki, mielőtt megtépik egymást, nem elég nagy az akváriumod ahhoz, hogy együtt tartsd őket!


Nem, nem természetes, hogy nem mozog a halad. Ha befűtesz neki és veszel egy szűrőt, akkor élénkülni fog. (Egyszer esett a bettám vizének hőfoka 24°C-ra fél napra, akkor ő is előadta a fagyott halat, szerencsére betegség nélkül megúszta a kalandot.)

2014. febr. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát "be fűtöttem"neki de semmi ugyan az már kaját is adtam neki arra legalább reagált nemit! Sőt bele raktam a volt 60l akváriumombol a szűrőt és a helyzet.ugyan az a lányt ki vettem már rég mert bántotta a hímet aki csak lebeg néha meg mozdul de.csak lebeg! Azért kérdezem mert akkor holnap vissza viszem! A lány bettam régen meg van a nagy akváriumban. A többi hallal együtt azzal nincs is gond! De ez fura nekem.
2014. febr. 4. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!