Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egyik 5 cm-es Cyphotilapia...

Az egyik 5 cm-es Cyphotilapia Blue Zaire Kapampámnak nagy a hasa (olyan mint ha picit fel lenne fújódva), és nem eszik. Miért van és mit tegyek?

Figyelt kérdés

2014. febr. 7. 21:32
 1/4 A kérdező kommentje:

Az neten olvasottak alapján bélgyulladásnak azonosítottam be.. Sötétebb szín, az egyik sarokban van állandóan és nem eszik, a hasa meg puffadt.

Láttam, hogy egy teljes hét koplalás..ez mennyire szokott beválni, ha időben észrevettem? Tegnap előtt még evett rendesen, és nem volt baj. Mindenféleképpen kell gyógyszer a gyógyulás érdekében?

Valami házi praktika esetleg? Vagy csak a drága gyógyszerek segítenek?

2014. febr. 7. 22:46
 2/4 YourDestiny ***** válasza:
A bélgyulladást többnyire fogyás kíséri, ilyen esetben segíteni szokott a szimpla koplaltatás. Sőt, ilyenkor gyakran próbálnak is enni a halak, csak nem tudják legyűrni a táplálékot. Viszont találkoztam már olyan esettel (eddig csak) malawik esetében, amikor felpuffadt a hasi rész, azon a részen kivilágosodott, egyéb tájon pedig elsötétült a hal bőre. Ami szembetűnő, hogy a légzés hevesebb, a szájukat nem zárják össze teljesen. Tanganyikára nem tudom, mennyire jellemző, de egy biztos, az esetek nagy része pusztulással jár. Nem biztos, hogy van értelme gyógyszerezni, ha úgyse foglalkozik a táplálékkal. Ha kiürülne a bélrendszere (várj legalább egy hetet), akkor megpróbálkozhatsz az etetéssel. Ha bejön, ilyenkor lenne célszerű gyógyszert alkalmazni. A betegség fertőző, különítsd el, koplaljon, de sokat ne remélj. A fő medencét, ahonnan eltávolítod, megsóznám jódozott tengeri sóval.
2014. febr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos elpusztult, de köszönöm a gyors választ.
2014. febr. 9. 10:31
 4/4 YourDestiny ***** válasza:
Ha ilyen gyorsan elpusztult, elképzelhető, hogy malawi bloat-be botlottál. Nézz utána.
2014. febr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!