Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit gondoltok a nagy áruházakb...

Mit gondoltok a nagy áruházakban lévő élőhal árusító akváriumokhoz? Mármint ahogy a szerencsétlen halak várják a halált.

Figyelt kérdés
Az tiszta sor hogy kell ennünk,megeszem a csirkét is és tudom hogy nekik sem egy jó dolog meghalni,de a tartásukhoz meg van szabva hely,hogy ne szenvedjen életében.A halaknál mért nincs így.A minap láttam egy nagy akváriumban annyi ponty volt hogy az egyik nem tudott egyenesbe állni,felfelé állt a fejével,mert nem bírt vízszintesbe állni,annyi hal volt a tartályban...Szerintem kínzás.Kiváncsi vagyok a véleményetekre.
2009. dec. 7. 19:16
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
64%
Egyetértek veled. Ha tehetem, messze elkerülöm a nagyáruházak ezen részét. Brutális. És a bundák is. Katasztrófa. Remélem lesz jobb...
2009. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
70%
Egyetértek veled, szörnyű!
2009. dec. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
79%

ha jobban tartanák őket, még nem változna semmi. a dolog-az ölés-lényegén semmi sem változtat, akármilyen szépen is akarják csinálni...a halál ilyen.

amúgy baromi undorító az a halas akvárium...szegény halak...már a vízben megfulladnak...

2009. dec. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
60%
az utolsó válaszolóval teljesen egyet értek!
2009. dec. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
64%

Volt hogy éjszaka mentem a tescoba vagy is inkább hajnal volt és az akvárium mellett a halak ott feküdtek, mert gpondolom az oxigén hiányos vízböl kiugráltak, iszonyat.


azt nem értem hogy a sok zöld ugrál a sok idióta dolgaiért, de még soha nem hallottam olyat hogy a zöldek vagy akármelyik állatvédö brigád tüntetne a tesco elött. vagy oda kötözte volna magát egy akváriumhoz.

szóval a sok állatvédö akik azon nyafognak hogy miért tömik a libákat, akiket azért elég jól tartanak meg megfelelöen csinálják, de a tescos akváriumok ellen nem tiltakoznak.

2009. dec. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
15%

Na én meg az utolsó válaszadóval értek egyet.

ennyííí...

2009. dec. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
79%

"csirkét is és tudom hogy nekik sem egy jó dolog meghalni,de a tartásukhoz meg van szabva hely,hogy ne szenvedjen életében"

Miről beszélsz?:O Láttál már ipari csirketenyésztő telepet, ahol a csirke megfordulni nem tud a ketrecben? Ugyanolyan rossz soruk van, mint a halaknak.

2009. dec. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
79%

Én is sokszor láttam, ahogy ugráltak ki a halak, akkor megkértem apukámat, hogy tegye vissza. :)

Én béna vagyok, kiejtem :S

2009. dec. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszaitokat,érdekes látni mindenki szemszögét.Egyetértek mindenkivel,még az utolsóval is.De amugy mi főleg ezt látjuk,hisz csirkét nem árulnak a nagy áruházakban élve,meg hasonlók.Őket is sajnálom,csak az én hobbim a haltartá,nem a csirke:)De igazad van,az is szörnyü.De amugy,élet rendje a halál,különben mi halnánk éhen meg ilyenek,de mi is meghalunk egyszer és mégis amíg élünk szép életet biztositunk magunknak.Mért nem lehet addig megfelelő életük a halaknak is,amíg meg nem halnak egy gyors mozdulattal.További válaszokat várok még,aki ugy gondolja hogy jó hogy így tartják az is írhat,egy jó délutáni vita sose árt:).Csak semmi csúnya beszéd:P
2009. dec. 7. 19:41
 10/31 anonim ***** válasza:
74%

Szia. Én évek óta gondolkozom ezen, örülök, hogy nem vagyok egyedül.

Micsoda dolog az, hogy az áruházakban így csinálják? Mivé neveli ez a társadalmat? Tudom, hogy nem jobb a csirkéknek sem és az nem mentség, hogy azt nem látjuk, de azért mégis, ez felháborító! És azon is sokat töprengtem már én is, hogy az állatvédők ezért miért nem tesznek semmit? Ha már annyira "fontos" élő halat árusítani, legalább annyit megtehetnének, hogy valami normális akváriumot csinálnának és szabályoznák az egyszerre bele tehető hal mennyiségét. Bár ez sem megoldás, mert ki tudná, vajon hátul a raktárban a többi hal hogy van összenyomorítva, amíg kikerülhetnek a raktárból az eladótéri akváriumba?

Jó hogy nem már élő csirkét is lehet lassan kapni?! Azokat is majd egy szűk ketrecbe odateszik?

Be kellene ezt tiltani, aki élő halat akar, menjen horgászni! Vagy nem tudom, de az biztos, hogy ez így nem jó és ezt a gyakorlatot meg kellene szüntetni!

2009. dec. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!