Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire párolog?

Mennyire párolog?

Figyelt kérdés

Ha veszek az 50l-es aksimra egy ilyet: [link]

Mennyire fog párologni a víz?Mert nem szeretném ha tiszta penész lenne az egész ház.



2014. febr. 9. 11:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyugodt lehetsz nem ettől fogsz penészedni ha már van aksid főleg nem ettől a lámpától nem fog többet párologni max egy nagyon picivel.De egy ekkorának alapból az összes párolgása kevesebb mint ami viz egy emberből kijön izzadással meg egyebekkel.
2014. febr. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vannak németből guberált Bayer autómata párásítók, ahol van akvárium ott nem napi 2 litert párologtat hanem 1,5 litert, mondjuk egy 4x4x2,5 szobába szerintem egy 200-300 literes nyitott növényes megfelelő páratartalmat csinálna.


Kb 0,5-1 liter lesz a párolgásod napi szinten, ez még semmire nem elég.

Nyáron szellőztet az ember, mi klímázunk is, de piszkosul szárítja a levegőt így az akvák mellé még párásítani kell a kondenzvíz miatt.


Csak azért írtam mert nekünk doki mondta hogy annál aki akva mellet alszik lényegesen kevesebb a légúti megbetegedés, ezt akvarisztikai oldalakon is olvashatod, bár ehhez már nagyobb akva kell.


Penészesedés meg esélytelen, nekem fa az egész emelt szint, jelenleg napi 3 liter a párolgásom arra még a párásítók rátolnak 3-4 litert, így nem penészesedik semmi.


A fürdőben van penész mert a vízgőz lecsapódik direktbe a mennyezeten, meg mindenen, akvánál nincs ilyen lecsapódás.


A lényeg, örülj hogy párolog egészségesebben élsz!

2014. febr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!