Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi víz párolog el egy...

Mennyi víz párolog el egy nyitott 54L akváriumból 1 nap alatt?

Figyelt kérdés
Az víz felülete 30x60cm a hőmérséklet kb 22C a víz pedig csapvíz. Az lenne a kérdés ugye hogy egy nap alatt mekkora mennyiségű víz párolog el. Sajnos eresztett az akváriumom, aztán leengedtem. Megragasztottam, újratöltöttem, most a szivárgást nem észlelem, hozzáteszem előtte se volt túl látványos. Most feltöltés után hagytam nyitva álni hogy lássam hogy van-e szivárgás, de nem tudom hogy mi a normális vízszintcsökkenés. Na ebbe kellene segíteni.... Csak olyan írjon aki tudja is a választ. A fölösleges okoskodásokra nincs szükségem!!!!! kösz!!!!!!!!!!!!
2013. febr. 26. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan kevés, hogy kb. napi szinten nem is látható.
2013. febr. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is ekkora alapterületű, ugyanez a hőmérséklet. Szerintem max fél dl párolog el, annál több biztosan nem.
2013. febr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél az akvárium köré papírlapot, papírzsepit és akkor látod, ha szivárog, de amúgy olyan kis mértékű párolog el, hogy alig mérhető, és szerintem nem sokan mérték még eddig.
2013. febr. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
csak kérdés de 22 fokon milyen halakat tartasz ?
2013. febr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zolka99 ***** válasza:
42%
Tegyél a tetejére folpakkot és úgy nem párolog.
2013. febr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A legértelmesebb és logikusabb válasz az utolsó volt. A többinek túl sok hasznát nem látom. Azt én is sejtettem hogy kevés párolog, de azért biztos van egy körübelli érték. Na mind1.... Azért köszi!!! :)


A víz azért 22c fokos mert nem "megy" az akvárium. Éppen azt ellenőrzöm hogy szivárog-e... :)

2013. febr. 26. 20:42
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát a kis 18 literesem 3 naponta lepárolog 2 centit.

De a nagy 200 literes is hasonlóképpen csinálja.



A kicsibe olyan 1 liter vizet öntök, a nagyba meg olyan 5 litert 3 naponta kb.

2013. febr. 27. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
bár lehet, hogy a kicsibe csak fél litert. Valami ilyesmi. Pontosan nem mértem.
2013. febr. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!