Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak, hogy a vasfa...

Mit csináljak, hogy a vasfa ne színezze be a vizet?

Figyelt kérdés

2014. febr. 9. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
majd elmúlik, de ha jól emlékszem a szat gyanta jó ellene.
2014. febr. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem sok vasfám van, az idén azt mondom hogy 4 éve színez, jövőre szerintem azt fogom mondani hogy még mindig színez tehát 5 év sanszos, 4 évet azt már tudom mondani.

Küzdhetsz ellene, de jobb megbékélni vele, vagy cseréld le.

2014. febr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
Vannak akik kifőzik, vannak akik áztatják, én a legjobb eredményt citrompótlóval értem el, de valóban makacs jószág.:D Majd az idő és a vízcserék maguktól megoldják. Annyit el tudsz érni, a citromos vízzel,főzéssel, pár hetes áztatással, hogy ne legyen tök fekete másnapra víz. A főzést nem javasolnám, mert roncsolja a szerkezetét. Amúgy nekem tetszik, ha van egy kis színe a víznek.
2014. febr. 10. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 csejani ***** válasza:
Seachem Purigen! Keress rá neten valami eszméletlen mit csinált a vizemmel pedig azt hittem tiszta. :D ÉS ami nagyon fontos a tápanyagokat nem veszi ki a vízből a növények elől nem úgy mint a szat gyanta!
2014. febr. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Platypus ***** válasza:
Érdekes módon a puha agyag talajok is megkötik. Az aktív szén is használ.
2014. febr. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Seachem Purigen kiveszi, filkóztam már rajta én is, még egyenlőre kihagyom kicsit magas az ára.


Kiveszi a nitrogént mivel kiveszi az ammóniát és a nitritet így kevesebb nitrát lesz.

Tehát kell egy nitrát teszt, 3000ft kell a Purigen 3500ft, kell egy nitrátos táp 0.5 liter 3500ft kell egy kálium+ mikro elemes táp mivel a makro tápban nem sok kálium van 2000ft, vagy túl tápozol hogy legyen elég kálium.


Nekem így soknak tűnik a 13000ft így is rengeteg táp fogy el, néha beteszek pár gramm aktiv szenet 1-2 napra 800ft/kg Szekszárdon.


Lényegében teljesen jó a Seachem Purigen csak rá kell készülni hogy tolni kell a nitrátos tápot kálium kiegészítéssel, és mérni a nitrát szintet.


6500ft egy macro táp/ liter abba 49 gramm nitrátot adnak és halovány 49 gamm káliumot 120 gramm lenne jó, de a kálium 3x annyiba kerül mint a nitrogén.


Sokan népszerűsítik már a GY.K oldalon jó dolog, csak onnantól hogy használod ki kell fizetni 49 gramm nitrátért 3000ft ot amit egy társasba egyébként nem kell.


2 liter profito 6000ft

2014. febr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jav: 12000ft
2014. febr. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Platypus ***** válasza:

A purigen nem veszi ki se a nitrátot, se a nitritet, se az ammóniát. A nagyméretű, nitrogéntartalmú vegyületeket köti meg, így az ammónia felszabadulását eleve megakadályozza. Ebből következik, hogy kevesebb nitrát termelődik az akváriumban, de az adagolthoz nem nyúl. Pont ezért használják növényesben, mert nem zavar be a tápozásba.


A csersavat szépen megköti, de szerintem egy kicsit drága megoldás a problémára. A 700 Ft-os gagyi aktívszén is megteszi. Ésszel használva az sem árt a tápozásnak.

2014. febr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Platypus jogos, nem kiveszi az ammóniát és a nitritet hanem megakadályozza a keletkezést, így a nitrát képződést is.


A nitráthoz nem nyúl hozzá a növénytápban ezt néztem, viszont így adagolni kell azt, nitrát teszt mutatja a mértéket.


"Purigen® szabályozza az ammóniát, nitritet, nitrátot úgy, hogy eltávolítja a nitrogénes szerves szennyeződéseket.A nitrogénes összetevők forrása az akváriumban a bomlástermékek. Az akváriumban a halak, korallok, növények termelnek ilyen típusú szennyeződéseket. A Purigen® minden más szűrőanyagnál hatékonyabban távolítja "


Bocs az elírásért, a lényegen viszont nem változtat, folyamatos használatnál, más tápozás.......kell.


Társas akváriumban szerintem még nem bizonyított, növényesbe már igen.

2014. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Hát Jocikám az enyémben nem is fog, pláne ennyi pénzért.:D A jó öreg vízcserénél nincs jobb megoldás, legalábbis szerintem. Nem mondom, hogy nem próbálnám ki, ha csak úgy a kezembe nyomnák, de különösebben nem izgultam rá a dologra.:D
2014. febr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!