Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megfelelő koncepció ez egy...

Megfelelő koncepció ez egy jól működő nano aksihoz?

Figyelt kérdés
Kezdjük az elején, adott egy 35l es aksi 3cm Manadoval.Benne 8 féle növény: gömbhoha, jávai, anubias valszeg nana, valami hínár szerűség (pontos nevét nemtudom), elől egy pár tő kis növény, sztem indiai vizicsillag, valami keménylevelű kardfű féle, és egy valami nagy levelű kb 30cm magas növény.Szűrés jelenleg aquael fan mini (260l/h), nemsokára egy DIY 800l/h s szűrő, amit remélem majd a szűrőanyag lefolyt 500l/h körülre.Világítás, jelenleg 18w os t8as cső, ez nemsokára átépítve 2x18w ra.CO² élesztős (zselés ) rendszer, tervezek mellé kipróbálni egy sprayes rendeszert. Tápozás: Happy Life Happy plant 2,5x es adag, Happy carbo normál adag (féltem a gömbmohát ).Jelenleg nagyon sok hal van benne, de nemsokára elvisznek 20db guppit utána már csak a kicsik maradnak, azokat meg majd elajándékozom ha felnőttek. Műkődne ez így, vagy valami esetleg kevés, vagy valamihez mérve túl sok?
2014. febr. 13. 17:42
 1/6 Pendulum92 ***** válasza:

A sprayes rendszer nem alkalmas igazán co2 adagolására, nem stabil, állandóan nyomogatni kell.


A happy márkát nem használtam, csak az eredeti verzióját, az easy life-ot, azok nagyon jók. A gömbmohát ne féltsd, az egy atombombát is túlél.


A világítás közel 1wpl lesz, normális co2 adagolás nélkül egy algakolónia lesz az akváriumból. Komolyabb táp is kéne hozzá, szerintem maradj az 1x 18 w-nál, ha nem akarsz még komolyabban növényezni.De meg lehet csinálni, csak kelleni fog még pár cucc.

2014. febr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Házi CO2 mellé gondoltam kiegészítésnek, így már elég nagy mennyiség képződne, ebből indultam én ki....akvakertészen azt írták, hogy elég stabil, csak soha nem lesz tőle szép zöld a DC.(ami nincs).Nem is érdemes megpróbálni?Kicsit komolyabban szeretném venni a növényezést, de jelenleg nincs pénzem nagynyomású rendszerre.
2014. febr. 13. 18:30
 3/6 anonim ***** válasza:

"nemsokára átépítve 2x18w ra"


Az 60 cm-es cső, érdekesen fog kinézni egy 35 literes (40 cm körüli szélességű) akváriumon.


A co2 valóban kérdéses, a spré alapvetően nem lenne rossz ötlet, a beoldásban bukik meg a dolog.

Oda ki kell találni valami okos megoldást, hogy hatékony legyen, mert a gyári egy rakás sz@r.

2014. febr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
58Cm hosszú az aki.:) De mindjárt lemérem megint és számolok egy bruttó térfogatot.
2014. febr. 13. 18:53
 5/6 A kérdező kommentje:
54 hosszú 28 széles 24 magas, ami 36.2l.A lámpa 20cm el felette lesz szóval azt a szerkezettel együtt 10cmel lesz nagyobb az akisnál, szerintem nem lehetlesz annyira észrevenni.
2014. febr. 13. 18:58
 6/6 A kérdező kommentje:
A sprére még az jutott eszembe, hogy 2 harangot használnék, így több oldódna be esetleg még a flow irányával szemben kicsit megdűteném, hogy beleszökjön egy kis kavargó víz.A szűrő nem lesz túl erős?
2014. febr. 13. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!