Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől pusztulhatott el a guppim?

Mitől pusztulhatott el a guppim?

Figyelt kérdés

Tegnap a hatból 3 guppim megállás nélkül szembe úszott a szűrőből kijövő vízzel. Nem is ettek, csak úsztak emgállás nélkül egy helyben, még sötétben is, amikor a többiek már aludtak. Mára az egyik elpusztult, külső nyom csupán annyi volt, hogy a szája minta felül benyomódott volna, vagy nem is tudom hogy fejezzem ki. A másik kettő "úszóbajnok" közül az egyik rosszul van, a szája folyamatosan nyitva van, a víz tetején pihen, nagyon fakó színe van, nem tudom eldönteni igazából, hogy a színe lett ilyen, vagy van rajta valamiféle világos réteg. A többi hal láthatóan rendben van.

3 halas boltban nem tudtak mit mondani, csak hogy tegyek sót a vízbe. Szeretném legalább a többi halat megmenteni, jó lenen tudni mi történt ezzel a kettővel.



2014. febr. 14. 16:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Lemaradt: 54 literes aksi, 2 szűrő, hailea bt 400 és aquael fan 1, a víz két hetet állt, utána kerültek (kb egy hónapja) bele a halak: 6 guppi, egy anci.
2014. febr. 14. 16:30
 2/6 anonim ***** válasza:
Az alap az, hogy kiveszed külön akváriumba. Akinek akváriuma van, annak hozzá tartozik a felszereléshez egy másik akvárium, ahova ki kell venni a beteg halakat, és ott kell terápiázni őket. Nekem már régn voltak halaim, de ez olyasmi mintha oxigénhiányuk lenne.
2014. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van levegőztető az akváriumban, plusz az egyik szűrő úgy va nelhelyezve, hogy mozgassa a vízfelszínt. Emellett nem pipálnak a halak a víz felszínén. Még a beteg sem. Csak ott van erőtlenül.
2014. febr. 14. 19:16
 4/6 wertyup ***** válasza:
Nem tudok mast mondani cxsak azt hogy mindig van hogy egy ketto felfordul.A guppi nem szokott megbetegedni.Az hogy fakkobb es nyitva a szaja az nem jelent semmit . Nem utal se betegsegre se masra.SOT NE HOGY RAKJ A VIZBE.A guppi edesvizi hal akkor fog aztan a guppi felfordulni.Az adatokkal nincsen baj szerintem minden rendbe. De azert ugyelj hogy ne etesd tul oket es ne zsufold tele az akvariumot. most a leveled alapjan nincs tul zsufolva de lehet hogy ideges lett mert latta a szelet ez gyakori eset.Vagy oreg volt vagy nem volt eleg eleteros.De nincs miert aggodnod egy vagy 2 guppi felfordul ez normalis. nekem reg otta vannak haslaim es nekewm eddig aszem 4 guppim fordult fel.ez mar tapasztalat kerdese.tehat mewgnyugothatsz. az osztalytarsnomnek is felfordult egy csomo hala pedig nem volt oka ra.mindenuk megvolt a halaknak.Tapasztalatbol ,PROFITOL TUDOM EZEKET .Es persze gyAKORLAT.
2014. febr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az előző hülyeségeket beszél. Mi az hogy normális? Az nem normális, amikor meghalnak a halak. Ez teljesen biztos. Egyébként a fakóságra találtam ezt:


FÁTYOLBETEGSÉGEK


A három egysejtű élősködő


-Chilodonella,Costia és Cyclochaetta-főleg a bőrt támadja,és nagyon hasonló tüneteket okoz.


Tünetek:


~A színek fakulnak a nyálka túltermelése miatt


~Az úszók kirolytosodnak


~Gyengeség


~Kopoltyúsérülés


~Pusztulás


Kezelés:Ha a betegséget észreveszed,mielőtt a kopoltyúkra átterjed,kezeld az akváriumot a megfelelő szerrel.Ha ez nem használ,akkor a parazita valószínűleg Chilodonella,és a halat rövid formalin fürdővel kell kezelni.Ha a kopoltyúk fertőzöttek,tedd a halakat rövid sófürdőbe,és ha az élősködő ellenálló a sóval szemben,utána rövid formalinfürdőbe.



Read more: [link]


Szerintem az is erre gondolt, aki azt mondta, hogy tegyél a vízbe sót. Persze ne tegyél a vízbe sót, mert ott vannak másik halak is, és a rövid fürdő is azt jelenti, hogy akkor azonnal vizet kéne cserélni. Szerintem egyegy befőttesüvegben megpróbálhatod. At kéne kideríteni, hogy milyen és mennyi só kell, és mennyi ideig.

2014. febr. 16. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De nem látszott a kopoltyún se elváltozás, az úszó pedig nem kirojtosodott, hanem az oldalúszók "összetapadtak". Ezek miatt nem gondoltam, hogy ez a betegség lenne. Többi hal még mindig egészségesnek tűnik. Van rá esély, hogy nem kapták el, bármi is legyen a betegség?
2014. febr. 16. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!