Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Feltétlen kell co2 ahhoz h az...

Feltétlen kell co2 ahhoz h az akváriumban szépek legyenek a növények?

Figyelt kérdés
már nagyon nagyon rég dísz halaztam akkor még nem is hallottam a co2-ről igazából hogyan működik és hát hülye kérdés de milyen haszna van leginkább?

2014. febr. 15. 11:18
 1/6 anonim válasza:
31%

Ki volt a biológiatanárod??? A CO2= szén-dioxid.

Az O2 (oxigén) elégetésekor keletkezik az emberben, állatokban, növényekben amit leadnak a légkörbe/vízbe. DE a zöld szinű növények fotoszintetizálnak is, ami pont a sejtlégzés ellentéte, vagyis az előző folyamat fordítottja, a CO2-t visszaalakitják oxigénné. Tudod, az oxigén egy olyan gáz, ami szükséges az élőlényeknek (pl. nekünk is embereknek), hogy ne haljunk meg, nagyon leegyszerűsítve mondhatnánk hogy a levegő... Remélem nem magyaráztam nagyon bonyolultan (gondolom kémiából biológiából semmi tudásod nincsen, különben nem kérdezted volna ezt) A halak természetesn mivel élőlények, termelnek CO2-t ezért felesleges +ban bejuttatni ilyet az akváriumba sőt a növények maguk is termelnek oxigént akármilyen hihetetlen...

2014. febr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
* JAVÍTÁS: sőt a növények maguk is termelnek CO"-t (széndioxidot), persze Oxigént is, a fotoszintézis miatt...
2014. febr. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
* A francba szóval CO2-t (nem CO"-t)...
2014. febr. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ha felesleges co2 pluszban bejuttatni az akváriumba akkor egyesek minek csinálják? egyébként felesleges volt ezeket leírni mivel ezt én is tudom... a kérdést épp ezért tettem fel...
2014. febr. 15. 11:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak olyan növények, amelyek igényesebbek, nekik feltétlenül szükséges. Egy anubiasnak, jávai mohának, cryptocorinenek nincs rá feltétlenül szüksége. Egyébként 0.6 watt/liter alatt felesleges is. Felette is csak megfelelő tápozással.
2014. febr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

" A kérdező kommentje:

ha felesleges co2 pluszban bejuttatni az akváriumba akkor egyesek minek csinálják? egyébként felesleges volt ezeket leírni mivel ezt én is tudom... a kérdést épp ezért tettem fel..."


Vannak az un "halas akváriumok, társas akváriumok" ezek a halakról szólnak, az ő igényüket szolgálják.

Vannak a növényes akváriumok, azok a növényekről szólnak, sok a gizda apró növény amiben a halak kárt tehetnek, meg televécézik őket, erős világítás jellemzi őket amit a halak pár faj kivételével amik tiszta vizű hegyi patakokból valók nem bírnak, kicsi apró halakról van szó akik nem választanak ki elég co2-t, nagyobb halak nem is illenek bele az összképbe ilyenkor kell a co2 kiegészítés.

A co2 túladagolás kiirthatja a halakat így fokozott odafigyelést igényel, sokan ezért nem is tesznek növényes co2 vel rendelkező akvába halat.


Van a low tech az a középút, nem is gyenge a világítás de nem is erős, megfelel a halaknak és megfelel a jól választott nem túl fényigényes növényeknek is, ebbe nem raknak co2 rendszert, a legtöbb mai akvaristának ilyen van, vagy erősen próbálkozik ebbe az irányba terelni az akvát.


Persze van sok növény nélküli akva is ahol a halak nem csak kárt tesznek a növényekben hanem el is pusztítják azokat.


A co2 szinte mindig erős fénnyel párosul.

2014. febr. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!