Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a meggyhasú...

Gyuszi13 kérdése:

Mi baja lehet a meggyhasú sügeremnek?

Figyelt kérdés
nemrégen még normálisan úszkált de ma nagyon furcsán úszkált szinte vonszolta magát a vízben néha lemegy a víz aljára és ott egy helyben dülöngél néha fel úszik a felszínre és ott dülöngél a köz akvárium 120 l-es volt csak a társai csipkedték és ezért a párjával együtt egy 70 l-es akváriumba raktam át őket eleinte még jól volt csak mostanában lett ilyen rosszul, víz hője:25°C, mi lehet a baja ? ja és nem olyan öreg még fiatal olyan 3-4cm
2014. febr. 15. 18:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem merőben más a 70 literes akvád vize mint a 120 literes akvának. Meggyhasúnál 4 hónapos kor felett egy pár lehet az akvában, talán valami nagyobb méretű laposban helyet találhat két pár 400-500 liter körül, ha "csak a társai csipkedték" több meggyhasú sügeret jelent akkor ez természetes, a leggyengébbet halálra szekálják.


A 70 literesnél vagy más ph, keményebb víz, magasabb nitrogén szint, ha száraz tápot kapnak és magasabb a nitrát szint akkor lehet nitrit mérgezés is, a bélbe bekerülő magasabb nitrát tartalmú víz bomlásnak indul, nitrit keletkezik ami a véráramba kerül, így hasonlók a tünetek mint a nitrit mérgezésnél, pedig a vízben alacsony a szint.

Lehet érett víz szindróma is ha nagyon eltér a két akva között a nitrát mennyiség.

Alapból lágy vizes halak amúgy.

Lehet úszóhólyag probléma is, de a leírtak alapján inkább a stressz (csipkedés) és vagy a nitrogén vegyületek.


Cserélj részlegesen vizet, de ez már a végső stádium szerintem, nagyon nem lehet mit tenni.

2014. febr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De a hímnek semmi baja
2014. febr. 15. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!