Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meggyhasú ivadékokat hogyan...

Meggyhasú ivadékokat hogyan kell gondozni?

Figyelt kérdés

Legnagyobb meglepetésemre az immár egy éve nálunk lakó meggyhasú pár családot alapított, 1-2 mm-es ivadékok úszkálnak velük.

Mit szerezzek be, mivel tudom etetni őket? Gondolom a felnőttek tápja túl nagy nekik.


2014. febr. 7. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Én artemiát, sórákot adtam nekik, később már csipegetik a lemezest, 1-2 hónapos kortól lehet nekik adni a vitaminok végett, sera vagy márkást válassz, a fő kaja maradhat az artemia, 4 hónapos kortól kezdenek marakodni, akkor már el kell passzolni őket minél előbb.
2014. febr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ja és persze maradhatnak a szülők mellett, óvják, felnevelik őket, szintén úgy 4 hónap környékén viszont már megszűnik a gondoskodás, marják a szülők a kicsiket.
2014. febr. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Ilyen artémiát gondolom kapok szakboltban. Jelenleg talán 1 mm-esek, szinte átlátszóak - engem vizibolhára emlékeztetnek :)

Az artémia nevében sós, vagy amúgy is? Csak beledobom a vízbe és annyi?

2014. febr. 7. 20:13
 4/10 A kérdező kommentje:

Milyen a növekedési üteme a ivadékoknak? Mondjuk egy centis méretet mikorra érik el?

Fogalmam sincs, most mennyi idősek lehetnek, de méret alapján talán pár naposak?

2014. febr. 7. 20:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Artémiát azt fagyasztott állapotban meg tudod venni, bármelyik kisállat kereskedés tart szerintem, fel kell olvasztani, én egy kis tégelyben szoktam, felöntöm vízzel 4 másodperc a mikróba, utána gyors leöntöm a fölös vizet róla amíg nem olvadt ki teljesen.


Növekedés ütem, most őszinte leszek veled, jobb ha nem tudod.


Ők 4 hónaposak: http://www.youtube.com/watch?v=KS6OpP93EqM

egy púpozott teáskanál sera lemezes.


Össze tettem a két kezem mikor be tudtam adni a kereskedésbe őket, az akvárium heti 50% vízcsere mellet is cefetül nézett ki, 2 liter siporax és 1 liter szivacs szűrés volt.


Levakarhatatlan alga erdő maradt utánuk, teljes hipózás szét kellet szedni az akvát, a nőstény megölte a hímet menet közben, öt át tettem egy másik akvába, soha többet nem nevelek kishalat az biztos. Iszonyat alga mennyiség volt a rengeteg kaja miatt.

2014. febr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az 1 cm nagyságot gyorsan elérik ha tudnak enni, le kell egy kicsit állítani a szűrőt és beönteni az artemiát valamelyik sarokba, lehullik egyből a szülők oda vezetik őket, nélkülük nem közlekednek a szülők úgyhogy 1 naposak lehetnek.


Pár prcig legyen csak le állítva a szűrő.

Az akvárium terhelésére figyelni kell, szinte az összes kicsi (50-60db) felnevelkedik, bivaly erős szűrés kell.

Társas akváriumban nem lehet őket felnevelni, csak a két szülő maradhat benn.

2014. febr. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Joci, nagyon köszönöm, hasznos infók!


10-12 db lehet csak, már amennyire sikerült megszámolnom őket. A nőstény csodálom, hogy meg tudta ölni a hímet, nálunk a hím kb kétszer akkora. Dániók és szívóharcsák vannak még az akváriumban, őket a szülők is elzavarják, meg békés halak.


Csodálkozom, hogy szaporodtak, mert aránylag kicsi az akvárium 40-50 l körül van.

2014. febr. 7. 21:59
 8/10 anonim ***** válasza:

Szívesen.


Én is csodálkoztam a nőstényen, a hím mák korábban rosszul viselte a kicsiket, elsőnek lerendezte a szemét, utána az úszóit, védte a kicsiket, bár később már a nőstény is marta őket. Nálam is kétszer akkora volt a hím.


Nehéz a helyzeted, 50 literes akváriumban nem lesz egyszerű fenntartani az egyensúlyt, ha felnevelés mellett döntesz az megemelkedett nitrogénvegyületeket jelent, lehet beteg halak lesznek és sok alga. A kicsik szívósak, valószínűleg a jelenlegi felnőtt állományod sínyli meg majd.

2014. febr. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Vettünk ivadéktápot, az jó apró, meg rokontól kaptunk valami moszatkinézetű bokrot, amit kineveztünk bölcsődének. A halak is egyetértettek, mert némi vizsgálódás után beköltöztették a kishalakat. Most kíváncsian várjuk a növekedés ütemét :)
2014. febr. 8. 18:21
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha pusztul el belőlük akkor vegyél artémiát, a száraz táp és az élő vagy fagyasztott eleség fehérje tartalma megegyezik, a gond az állaggal van, ha a száraz tápot beáztatod akkor töredék fehérje tartalma lesz a fagyasztott kajához képest.


Légyegében a meggyhasú sügér ragadozó hal, gerincteleneket eszik, száraz táp csak a hozzáadott vitaminok végett kell néha, a kicsiket fel fogja fújni és lassabban fognak nőni mint a hústól.

Felnőtt halaknak már nagyobb a gyomra jobban elviselik a száraz táp bedagadását a gyomorban.

Be lehet áztatni a száraz tápot is, csak úgy nehezebb az etetés, inkább 1-hónapos kor után jó a száraz táp, előtte rizikós, beáztatva alig van benne fehérje.

2014. febr. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!