Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi növény igényei?

Akváriumi növény igényei?

Figyelt kérdés

Egy nagyobb befőttesüvegben szeretnék akváriumi növényeket nevelgetni, mire lenne szükségük a fényen kívül? CO2 adagolást házilag meg lehet oldani valami egyszerűbb módszerrel?

Hajtásokról lenne szó, mi lenne érdemesebb, talajba helyezni, vagy ahogy a boltban is lehet őket kapni, vatta+kavics+kiskosár? :) Később akváriumba kerülnének.


Háttértörténet: elburjánzott pár növény az akváriumomban, ritkítani szeretnék, és ha sikerülne a befőttesüvegben nevelgetni az új hajtásokat, abban is tartanám őket, illetve el is ajándékoznák belőle :)



2014. febr. 17. 14:25
 1/3 Pendulum92 ***** válasza:

Én emersen nevelném őket, úgy nem kell co2 sem, van a levegőben, tedd ki őket az ablakba, akvárium vízet tegyél rá időnként.

Én is így nevelgetek eladásra is :)

2014. febr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha ilyen terveid vannak két dologra figyelj, van a tápanyag koncentráció, valamint van a rendelkezésre álló tápanyag mennyiség. Előbbi kettő összefügg a termesztő közeg nagyságával, ha 1 liter vízbe nyomsz 1ml macro tápot a növény lehet tönkre megy, ha túl is éli akkor az 1ml nővénytáp áll rendelkezésére, ha nagyobb a liter több tápot nyomhatsz bele népiesen mondva "nem ég ki" és több ml növénytáp áll rendelkezésére.


Talán 3 napja vettem egy 14 literes kis akvát, ha jól emlékszem 1150ft volt, de volt ott kisebb is 700-800ft


De üveges is megcsinálja példa 100x15x15 (vagy amennyi az ablakpárkány)22,5 liter, szerintem 2000ft körül lehet vagy alatta.


Minél kisebb a víztömeg annál nehezebb a tápozás és kisebb a rendelkezésre álló tápanyag mennyiség.

2014. febr. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Pendulum92 ***** válasza:
A megoldás B.Joci által felvetett probléma a táprúd. Lassabban oldódik, nem egyszerre kerül a tápanyag a vízbe, nem ég ki a növény, de mindig adagolódik folyamatosan.
2014. febr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!