Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mexikói axolotl tartók, hogy...

Mexikói axolotl tartók, hogy hány fokos vízben tartjátok őket?

Figyelt kérdés

A szakirodalom 14-18 fokos vizet ír, de ezt hogy lehet megoldani?? A fűtött lakásban például, de főleg nyáron?? A jégkockával sem lehet ennyire lehűteni a vizet, meg gondolom a nyári hónapokban egész nap folyamatosan nem fog otthon maradni valaki jégkockákat dobálni a vízbe.


Meg leírnátok még, hogy mennyi idős axolotl-jaitok vannak?


Köszi a válaszokat!


2009. dec. 10. 14:11
 1/9 anonim válasza:

[link]


Itt van egy pár dolog erről. Csak beleolvasgattam, de azthiszem nem olyan egyszerű ezt megoldani.

2009. dec. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem van kettő és tökéletesen elvannak a szobahőmérsékletű vízben. Sőt a tenyésztő - akitől kaptuk őket - is szobahőmérsékleten tartja. Szerintem ha nem éreznék jól magukat nem fejlődnének ilyen látványosan... Nálam egy év alatt elérték a 18 cm-t.

Még egy gondolat: Ezek a kis állatkák a mexikói Texcoco tóból származnak. Namármost arrafelé az éves középhőmérséklet 20-24 fok. Akkor hogy lehet ideáli számukra a 14-18 fok? De ez csak egy gondolatmenet... Aki tudja írja meg mert engem is érdekelne. A magyar nyelvű oldalak amik az interneten vannak egyébként szerintem egy ember tollából származnak, mert ugyan az köszön vissza mindenhol. Gondolom CTRL+C CTRL+V módszerrel lopta mindenki :-)

2009. dec. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Utolsó válaszoló, mekkora akváriumban tartod őket? Szóval akkor kibírtak egy nyarat már nálad minden vízhűtés nélkül? Mert azt írtad, már egy éve megvannak.

Szeretnék majd én is kettőt, de előbb utána próbálok nézni, hogy megtudom-e teremteni nekik a tartási körülményeket, mert az interneten valóban mindenhol csak ugyanazt lehet olvasni róluk...

2009. dec. 10. 21:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsi,h én is csak kérdezek,de hol lehet venni ilyen állatot?:)
2009. dec. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Kezdetben amíg picik voltak (akkorán érkeztek mint egy guppi) egy 30 literesben voltak egy szivacs szűrővel. Most már hogy így megnőttek egy 90 literesben vannak. Az a lényeg hogy inkább nagyobb alapterületű legyen az akvárium sőt a "nem magyar" szakirodalom szerint max 40 cm vízmagasság jó nekik.

Ami még fontos, hogy legyen valami kis búvóhelyük és ne legyenek közvetlen napsütésnek kitéve, mert nincs szemhéjjuk és nem tudnak ellene védekezni.

Végighaladva az akváriumon:

Aljzat: Nem szükséges, főleg ha sötét polifoamot teszel az akvárium alá. Ha teszel akkor viszont nagy szemű kavicsokat ami nem fér be a szájukon különben hajlamosak lenyelni és akkor megdöglenek. Egyébként takarítani is könnyebb aljzat nélkül.

Szűrő: Egy kis teljesítményű egyszerű, nem igazán koszolják a vizet. Nekem egy aquel mini van bent, tökéletesen elég.

Víz: Szellőztetett csapvíz... Nem érzékenyek a keménységre, ph-ra. Csere úgy mint a halaknál. Hetente, másfél hetente 1/3.

Nyövény: Én ültetőcserépbe tettem egy szép nagy anubiast egy másikba pár tő hólyagos vízikelyhet. Ez árnyékol is meg be is szoktak "fetrengeni" közéjük.

Etetés: Sajnos kicsit körülményes. Nálam szinte csak az élő kaját eszik meg. Amíg kicsik voltak egy egy mogyorónyi tubifex. Ahogy nődögéltek egyre több aztán már kaptak kicsi halakat. Most már benyelik a kifjlett guppikat is. Nálunk az állatkereskedésben lehet kapni 50ft-ért defektes, selejtes halacskákat onnan szerzek be.

Ha ezt nem akarod akkor csipeszen mozgatva csirkemáj csíkok, lisztkukac, tekiknek való shrimp falatkák stb...

Ha van még valami kérdésed írd nyugodtan próbálok válaszolni...

ALF

2009. dec. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak köszönöm szépen! Azt hiszem minden alapvető dolgot leírtál nekem, még talán annyit kérdeznék, ha jársz még errefelé, hogy minden nap adsz nekik enni? Mert azt olvastam elég csak két naponta. És akkor nyáron simán elvannak a 28 fokos vízben is? Köszi szépen!
2009. dec. 11. 20:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Visszatértem!

Három naponta szoktak enni, de minél melegebb a víz annál gyorsabb az anyagcseréjük. Ebből következik, hogy hűvös vízben akár öt nap is lehet...

Örülök, hogy tudtam segíteni :)

2009. dec. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Üdv!

Nálam 100x50x30-ban élnek jelenleg hárman (40l-ben kezdtem, azt egy axi kb. 2 hónap alatt kinőtte), a vizük általában 20-22 C és jól elvannak :)

Alacsonyabb hőmérséklet akkro van feltétlenül szükség ha szaporítani szeretnéd őket.

Én csirkehússal, marhaszívvel, vörösszúnyoggal, alkalmanként neonnal, guppival vagy nyáron pl. (jó alaposan átmosott) gilisztával etetek.

Élő növényt nem használok náluk mert elég hamar megeszik :)

Sok sikert hozzájuk :)

2010. jan. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hangyas12 válasza:
Szia ezekkel a válaszokkal nekem is sokat segítettél, mert én is megvoltam lőve hogy maradjon 16-18fokos a víz, de örülök, hogy tapasztalatból végre valaki azt mondta, hogy bírják a szoba hőmérsékleten:) köszii én is:)
2018. aug. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!