Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bettatartás, így?

Bettatartás, így?

Figyelt kérdés

Bettatartás, így?


Na szóval van egy 30 literes akváriumom galaxy dániókkal, meg csigákkal.

Abban az állatkereskedésben, ahol törzsvendég vagyok már több hete ott volt egy előnytelen külsővel rendelkező "poharas" betta. Gondoltam befogadom az akváriumomba, mielőtt felfordul.


De ez a betta egy kis köcsög lett, mindenkit csípked.

Vészmegoldás gyanánt különraktam egy 6 literes akváriumba, amit még régebben kaptam, gondoltam ideiglenesen még a pohárhoz képest ez is jobb. De rájöttem, hogy sehol nem férne el mégegy 30 literes akvárium, amiben a betta lehetne, mert most ez a kettő is az asztalon van, oda nem fér el nagyobb, a szobám többi része meg szekrény, és könnyűszerkezetű polcok.


Tehát arra gondoltam, hogy az oldalpolcos szűrők elvén összekötném a 2 akváriumot, és akkor mindig kifogástalan lenne a vízminőség a bettának. Mert ugye azért nem ajánlják a kicsi akváriumokat, mert nem lehet benne felállítani normális biológiai egyensúlyt. Meg úgy látom, tök jól érzi ebbe magát a kis betta, raknék be neki sok növényt.


Mit gondoltok? El kéne ajándékoznom? De nincs kinek. Kereskedésbe meg biztos nem viszem vissza, és azt sem akarom, hogy valaki kajának vegye meg valamelyik fórumon.



2014. febr. 24. 23:04
1 2
 1/13 Pendulum92 ***** válasza:
Ingyen szerintem elviszik. Én nem tenném be 6 literbe, akármilyen is a vízminőség.
2014. febr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Pendulum92 ***** válasza:
akvarista.hu-t próbáld meg.
2014. febr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Lehet hogy kicsinek hangzik 6 liter, de tökre elveszik benne az a kicsi hal. Meg aktív benne még úgy is, hogy szegénynek nincs bent semmilyen technika.
2014. febr. 24. 23:10
 4/13 anonim ***** válasza:

A 6 literes akvárium nem akvárium, hanem befőttesüveg. Növényezésre jó. Gerinces állatot tilos tartani így.

Tedd fel az akvaristára, ahogy Pendulum javasolta, ingyen biztosan elviszik. Ellenőrizd, hogy 30 literesnél nagyobb helyre kerüljön. Hajrá, mentsd meg, szurkolok!

2014. febr. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

És nem arról van szó, hogy nem ajánlják a kis akváriumot, hanem tiltják, törvényileg. 30 literesnél kisebben jogsértő magatartás kifejlett gerincest tartani, azaz kínzás.

Sajnos sok kereskedő sincs ezzel még tisztában, de ha jól megbüntetik őket sorban, talán megtanulják. Már pedig elkezdődik lassan a vadászat az ilyen jellegű állatkínzókra és megtévesztőkre is, hála az Égnek.

2014. febr. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Pendulum92 ***** válasza:
Nem számít a szubjektív véleményed sajnos, egy bettának kevés 6 liter akkor is, ha te úgy gondolod, hogy jól érzi magát benne.
2014. febr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ideiglenesen (max 1 hónap) maradhat?
2014. febr. 25. 11:56
 8/13 A kérdező kommentje:
Addig megróbálok összespórolni egy 25-30 literesre.
2014. febr. 25. 11:56
 9/13 Pendulum92 ***** válasza:
1 hónapot kibír, ha jó a vízminőség, de tényleg vegyél neki nagyobb akváriumot, megérdemli.
2014. febr. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Okés.
2014. febr. 25. 16:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!