Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől vagy miért félénkek a...

Mitől vagy miért félénkek a neon halaim?

Figyelt kérdés
Van egy 110 literes akváriumom benne 5 db gyémánt neon 6 db kék neon és 6 db zöld neon halam. Az akváriumot megközelítve az összes neonhal elbújik egy dekoráció mögé és addig elő se jönnek még el nem megyek az akváriumtól. Ez miért van ?
2014. febr. 25. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Inkább 1 fajból kéne többet tartanod,mondjuk 15 darabot, és akkor szerintem bátrabbak lennének.
2014. febr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pendulum92 ***** válasza:

Az én zebradánióm pedig odagyűlnek a frontüveghez, ha mozgást látnak, ha bedugom a kezem, elkezdik csipkedni...


Valami nem oké ott, növényzet mennyire sűrű?

2014. febr. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A növényzet eléggé sok és sűrű.
2014. febr. 25. 18:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Szűrés, víz hőfok, és hány watt fény világít?
2014. febr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A szűrésem egy JBL cristal profi e900 külső és egy i100-as belső. A víz hőfoka 25 C. A világítás 1x14W t5 6500k fénycső és 1x24w t5 6500k fénycső.
2014. febr. 25. 19:23
 6/8 Pendulum92 ***** válasza:

Jónak tűnik a technika, talán a világítás kevés, de ez persze növényfüggő.


Jó kérdés így, mert a halak általában a mozgást az etetéssel kapcsolják össze, így inkább odajönnek, nem elbújnak.

Próbálj meg lassabban mozogni, majd egyre gyorsabban, hátha megszokják.

2014. febr. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálam is félénkek voltak eleinte a vörös neonjaim. Én úgy vettem észre, mióta sűrűbb a növényzet, kicsit árnyékosabb az akvárium, meg persze többet üldögélek előttük, azóta sokkal nyugisabbak.


Kicsit másabb:

Talán baromságnak tűnik, de van egy kis műanyagpoharam az etetéshez. Ki szoktam merni egy kis vizet az aksiból ezzel, és ebbe szórom a lemezes tápot, úgy öntöm be nekik az akváriumba (így nem csak a víz felszínén úszik). Na, amikor előszedem ezt a kis színes poharat, az összes hal odagyűlik az akvárium üvegéhez, gondolom tudják, hogy az jót jelent :)

2014. febr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem csak arról van szó, hogy nem régen vetted őket és még nem szokták meg a helyet és a mozgást. Ahogy írták, idővel az etetéssel kapcsolják össze a jelenlétedet és ott fognak nyüzsögni mind a frontüvegnél. Egyenlőre lassan közlekedj, ne tegyél hirtelen mozdulatokat és egy pici kaját szórj be ha odamész, hamar megtanulják. Ha viszont már régóta megvannak, akkor valamit megváltoztattál, hogy ennyire ijedőssé váltak. Egy kis tőzegkivonat, csersavpor, égertoboz, stb nem ártana a vízbe, ezek a halacskák szeretik a sötétebb vizet, erős fényben félénkek lehetnek. Vízen úszó növényekkel is árnyékolhatsz. Valamint a sötét talaj és a sötét hátfal is növeli a biztonságérzetüket, arról nem is beszélve, hogy a színeik is jobban érvényesülnek.
2014. febr. 26. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!