Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja 2 halamnak?

Mi baja 2 halamnak?

Figyelt kérdés

Egyik egy nőstény sziámi harcoshal a másik pedig egy ramirezi.

Mindkettőnél ugyanaz a tünet.

Kidülletdt szem DE nem annyira mint neten képeket láttam. Épp hogy csak egyik kintebb van mint a másik. Mindkettőnél ugyanakkor láttam meg és még ugyanazon az oldalon is. De amúgy jól vannak, viselkedésükben sem látok változást, jó az étvágyuk is, szinük sem fakult. Hétfőn (20.án) voltam halas boltban ő azt mondta egy parakillt nyomjak be (mindenkire) ártani nem árt szerinte. Namost én még nem parakilleztem be őket.

Tettem be egy szőlőtőkét mert valaki azt irta lágyitsam a vizet mert a sziáminál attól is lehet ha kemény a viz. Részleges vizcsere volt ekkor (20-30 %) Ez hétfőn volt, tegnap (szerdán még egy kisebb vizcsere de csak azért mert a két algázóm folyton eszi a szőlőtőkét és sokat piszkoltak a vizbe azt szivtam le egy vödörnyit.

Egyébként 112L es, homok és kavics aljzat,3-4 nagyobb növény,pár kisebb, a szürőm tudom béna

(belső-claro1000)gyári szett...Zölgalgásodik a hátsó üveg és kevés fekete ecset algám is van egy ormányos márna eszegeti de el nem fogy.

Mit tegyek ? Ez a négy nap alatt nem változott a szemük se kisebb sem nagyobb,állapotuk is jó! kell e kezelni vagy mit csináljak ?

Halam: 4neon,1tűz-1gyöngy-1kobalt-1márvány gurámi, 2törpesügér egyik rami a másik meg valami tűzfarkú,

7 pici guppi (ugy kaptam) 3 bébi miki platti, sziámi harcos-lány,3 malabári dánió,1 algázó géb és 2 nagy alganyaló egyik plekó(fél éves kb.) a másik állitólag anci jó nagy vagy 12cm kb 2-3 éves-ezt is kaptam a guppikkal.

Irjatok !

Kezdő vagyok kb fél éve vannak halaim. Tudom a külső szürő kell, lesz majd 1x.

Köszi !!!



2014. jan. 23. 10:09
 1/7 Salx Narval ***** válasza:
Túlterhelt a vized, gyenge a szűrés ennyi halhoz. Hetente csinálj részleges vízcserét, azonos hőfokú klórtalan vízzel 30%. A vizet úgy vedd le, hogy közben porszívózd fel a talajt. Csak annyit etess, ami azonnal elfogy, adhatsz 2 szer is a kicsik miatt, de csak ennyit. Ha más tünet nincs szerintem a tiszta víztől 1 hét alatt rendbe jönnek. Nem láttál növényekhez, kövekhez dörgölődző halakat?, ha igen, akkor menjen a Parakill is.
2014. jan. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

A heti vizcsere mindig megvan és enni is keveset kapnak.

Max.2perc alatt megeszik.

2014. jan. 23. 12:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az akváriumod közelebb áll a halászléhez, mint az akvarisztikához. Ezt nem viccből mondom, rettentően túl vagy telepítve.
2014. jan. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

szerintetek melyik-ek nem kellenének?

hány db hal lenne jó ?

2014. jan. 23. 16:13
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Nézd annyira össze-vissza vásároltál mindent, teljesen átgondolatlanul, hogy a rendrakáshoz még vagy 3 ekkora akvárium kellene kapásból. A plekónak egymagának is szűk ez a hely. A 7-kicsi guppinak, max 2 évig lenne elég, mert 3-4 ellés és 50db hal fog úszkálni az akváriumban. A plattikkal ugyan ez a helyzet. A neonok dániók csapathalak legalább 8-12db kellene mindegyikből, igy viszont mást már nem igazán tehetnél melléjük, max a talajra páncélosokat. A sziáminak külön hely kellene. Nem sorolom tovább. Nem csak a darabszámokkal van gond, hanem a társítással is. Sajnos a jelenlegi akváriumoddal nem lehet megoldani a helyzetet. Az anci és plekó elajándékozása, elcserélése viszont sokat segítene.
2014. jan. 24. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

A plekó még kicsi kb8-9cm. Ancit azért fogadtam be mert egy eltört akvából egy 10L esbe került és akkor inkább nálam... Sok szaporulattal nem lesz gond lerendezik a többiek. Most is volt egy ellés vmelyik guppitól, egy db van meg, nem tudom hány volt mert nem láttam azt se melyik szülte...(ez is csak azért élte túl mert megláttam egy virág tetején bújkálva és kimertem a szülős medencébe de nem fogok neveldét csinálni..)

Biztos vannak rossz ötleteim de kezdőként .....

Már ez van. De szerintem jól érzik magukat, sok a bújkáló semelyik nem látszik rossz kedvűnek. Neonok és a dániók is szépek és bandáznak.

Sajnálom hogy ez igy nem jó, de nekem az nem élmény hogy 8-10 egyforma hal jön megy. Igy szeretem őket figyelgetni melyik hogyan és mit csinál. Mindnek van egyénisége és szépsége.

2014. jan. 24. 07:30
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és kezdőként én is a boltosra hallgattam... Mikor mentem szétnézni vegyek e vmi szép halat mindig elmondtam milyenek vannak már és nem mondták hogy nem jó. Sőt én a plekónál is inkább sima ancit akartam kicsiket 2-3 at. De az eladó mondta hogy inkább 1 plekó. Ha túl nagy lesz elajándékozom.
2014. jan. 24. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!