Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Reménykedhetek még, hogy a...

Reménykedhetek még, hogy a sziámi harcoshalam nem öli meg a guppim?

Figyelt kérdés
5 napja kaptam egy hím guppit, de nagyon magányosnak tűnt, ezért vettem ma egy hím sziámi harcoshalat. Az első pár percben nem volt semmi gond, de kb. fél óra után a betta tépkedni kezdte a guppi farokuszonyát és már elég nagy darab hiányzik. Most külön tettem őket, de olyan szép ez a betta nem szeretném visszavinni. Szerintetek van remény, hogy nem fogja bántani egy idő után a betta a guppit? És vajon a guppinak visszanő a hiányzó rész az uszonyából? Köszi a válaszokat előre is!
2008. júl. 21. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem.A sziámi harcoshalakat nem véletlenül hívják harcos halaknak.Nem szabad más hímekkel összeengedni mert megtámadják őket.
2008. júl. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt betta együtt tartva guppykkal,de több más hal is volt az aksiba.Érdekes módon nekem a szumátriai díszmárnák üldözték a bettát.De lehet,hogy ez egy kivételesen szelíd betta volt.A halas azt mondta ő minden akváriumba rak egyet,hogy ne legyenek egyedül.Tényleg minden aksiba volt neki és jól kijöttek a többivel.Próbáld meg összetenni őket és közben figyeld,de ha nem jönnek ki inkább vidd vissza.
2008. júl. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a hím guppy igazából lány guppyval érzi jól magát.
2008. júl. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis ugy akartam mondani hogy a hím harcoshalakat nem ajánlatos más hímekkel eggyütt tartani
2008. júl. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Mivel mindkettő hím, holnap kicseréltetem a bettát egy másik fajtára, hogy ne unatkozzon a guppim.

A sérült farokuszonya helyrejöhet még? És milyen fajtát javasolnátok a guppi lányon kívül még?

2008. júl. 21. 22:35
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A halak farokuszonya regerenálódni fog,de hogy milyen halat tudnánk javasolni az a te izlésedtől is függ.Nekem szumik,parázsszeműek,neonhalak,algaevő csíkhalak,ancik és fekete tetrák vannak az aksiban,meg a guppypár ,de ők szinte mindíg egymással úsznak ügyet sem vetnek a többire,ezért gondoltam,hogy a legjobb egy guppylány lenne neki.
2008. júl. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a gond, hogy mind a kettő hím, hiszen külön fajhoz tartoznak. Itt az a baj, hogy a betta nem visel el más fátyolos úszójú halakat. Ez vonatkozik a legtöbb márnára és a sügerekre is.

Ha nem túl nagy darab hiányzik a guppi úszójából, akkor lassan, de visszanől!

2008. júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat Mindenkinek!
2008. júl. 29. 22:28
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem együtt van a guppyaimmal a hím harcohalam és nem bántják egymást...legalábbis én idáig nem láttam..
2008. aug. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A guppi párban érzi jól magát. Meg a sziámi harcoshalat nem szabad fátyolúszós halakkal tartani
2012. aug. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!