Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » CO2-t mindig adni kell növénye...

CO2-t mindig adni kell növényes akviba?

Figyelt kérdés
Hogy lehet megoldani?Hogy kell adagolni?
2014. márc. 2. 04:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha igényesebb növényeket akarsz tartani akkor igen. Attól függ mekkora az akvárium mennyi fénnyel világitasz mennyi ideig és mennyi növény van benne.Van folyékony, palackos, élesztős módszer.
2014. márc. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pendulum92 ***** válasza:

Egy low.tech akváriumban nincs co2, még is szépek a növények.

Nem kötelező, csak turbózza a növényeket. 1.2 növény kivételével szinte mindent lehet tartani adagolt co2 nélkül is, csak nem fog olyan gyoran nőni.

2014. márc. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Melyik az az egy-két növény?
2014. márc. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Pendulum92 ***** válasza:

Talán HC, Lilaeopsis brasiliensis pl. kidöglött nálam a nanoba, amint kitettem 5 literes palackba szépen elkezdett nőni. Bár a HC is él, csak eléggé stagnál co2 hiányában. Tehát megél sok növény, csak nagyon nem fog nőni, inkább csak vegetál.


A 72 literesbe 0,46 wpl(t8) alatt viszonylag szép a reinecki mini, HM, Hydro. tr. japan, Biztos gyorsabbak lennének co2-vel, de így is élnek, és nőnek, főleg a HM.

2014. márc. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Pendulum92 ***** válasza:
Bár nincs saját tapasztalatom sok növénnyel, de mások tapasztalatai alapján sok növény tartható low-techben i,s másik kérdés megéri-e, ha csak stagnál az akváriumban.
2014. márc. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De jó hogy irtad a reinecki minit eddig nem mertem venni nálam is hasonló a fényerő. Azt gondoltam, hogy nem marad meg. Carbot sem használsz a növényekhez?
2014. márc. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Pendulum92 ***** válasza:

Nem csak a fényerőn múlik, hőmérséklet is bejátszik, keménység, tápok.


Pár hónapja adagoltam, abbahagytam most, nem láttam sok kölönbséget, de talán elkezdem újra az algák miatt.


A nanomban a fonalalgával küzdök, ott már adagolom 1 hete.

2014. márc. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pendulum92 ***** válasza:

Tudom, hogy ez nem hirdetési oldal, csak felhívom a figyelmed, ha véletlen nem találsz helyben, nálam lehet "rendelni", pár héten belül lesz eladó.


akvarista.hu és akvakertész.hu-n nézelődj...

2014. márc. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszi.
2014. márc. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!