Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ilyenkor mit csináljak a...

Ilyenkor mit csináljak a kifolyó ággal?

Figyelt kérdés
Van egy 60 literes aksim. A bajom az, hogy a külső szűrő kifolyó ága, amin egy szűrőrosta van alul, nagyobb mint az akváriumom. Rendesen kiáll belőle felül, magasabb. Nektek hogy vagy benne??? Azt hittem túl vagyok a nehezén mikor összeszereltem, aztán jött ez a probléma...
2014. márc. 3. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
a külső szürő kifolyo ágán nincs szürőrosta.legalább is én nem tudok ilyenről.a szivó ágon van rosta.a kifolyon esőztetö lukak vannak
2014. márc. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gondolom ez teleszkópos szívó ág lesz, a kosarat letolhatod az aljzatig, elérheti teljesen. A kosár végétől a szívó torok még feljebb van 6-7 centivel, nem szívja be az aljzatot.

Beteheted ferdén a hátsó üvegre, te látod, hogy tudod takarni, növényekkel kövekkel, stb Ha le van légtelenítve a rendszer, nem befolyásolja a működést a kilógás, sok tapadót adnak a szűrőkhöz jól lehet így is rögzíteni.


Első légtelenítés lehet macerásabb ha nagyon kilóg, ügyelj , hogy a nyomó ág is víz alatt legyen kezdéskor.

Ha beindítod kezed a nyomó ág csapján, a szívó, leömlő ágat tilos zárni, csak a nyomó ágat szabad, ha 700-as Tetra vagy JBL szűrőt választottál biztos, hogy zárni kell egy kicsit, különben átrendezi az akvát.

2014. márc. 4. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Le kell vágni a megfelelő méretre a csövet, oszt jóidő.

Én is így jártam el. (Előzőnek: nem minden szűrőnek teleszkópos a szívóága.)

2014. márc. 4. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Teleszkópos, tetra 600-as. Nem lehet levágni belőle. Ha nem lenne az aljzat benne, akkor elférne simán. De így nem... Megpróbálom slégan, egy kicsit elfektetve belerakni, köszönöm az ötletet.
2014. márc. 4. 07:15
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ha nem lenne az aljzat benne, akkor elférne simán."


Csinálhatsz olyat, hogy levágod egy 0,5 literes pet palack alját, beásod pl jobb hátra a sarokba, bele állítod a szűrőkosarat, 1-2 centivel feljebb húzod, takarod növénnyel, de pohár is jó csak ne legyen sokkal magasabb mint az ajzat.


Oda keveredik így is a kosz, az áramlás lebegteti. Nem kell látszódni a kosárnak elől, a szívó torok maga még így is feljebb lesz a talaj szinttől, a pohár pet palack legyen picit magasabb az ajzatótól.


Persze csak tipp, ha nem jön be a ferde verzió, nekem is hátul el van dugva most.

2014. márc. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Óóóh, ez lett a megoldás B.Joci, köszi szépen. Egy kis üveg gyümölcsös tálkát tettem oda, aminek elég széles az átmérője ahhoz, hogy oda is menjen a piszok és egy kicsivel lett magasabb mint az aljzat. Húú, köszönöm szépen, jó ötlet volt!
2014. márc. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szívesen, örülök, hogy összejött.
2014. márc. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!