Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tehetek a vízbe baktérium...

Tehetek a vízbe baktérium kultúrát és vízelőkészítőt, ha már a hal benne van? Ma raktam össze az akváriumot, holnap tehetek bele halat?

Figyelt kérdés
Tudom, nem ajánlatos, de vészhelyzet. Van esélye túlélni?
2014. márc. 3. 22:56
1 2 3
 1/28 Salx Narval ***** válasza:
Most akkor benne van a hal, vagy nincs?:D Milyen víz előkészítőre gondolsz, klórtalanítóra? Ha igen akkor, annak 1-2 óra kivárás elég. A baktériumkultúra nem zavarja a halat, elvileg az előkészítő sem, csak az esetleges klór, de ha már benne van a vízben a halacs és megéri a reggelt, az azt jelenti, hogy nem volt a vízben jelentős klór. Reggelre a vized magától is klórmentes lesz, felesleges beletenni a cuccot, hacsak nincs benne nehézfémmegkötő anyag is. A bacikultúra ellenére a vízcseréket csinálni kell rendszeresen. Legközelebb a cserének szánt vizet kezeld egy vödörben, vagy pihentesd másnapig.
2014. márc. 4. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

A kérdésedet én sem értem teljesen, ahogy az előttem válaszoló.


Ha ma akarsz venni halat akkor ne tedd, várj 3-4 hetet, a víz megromlik az akvában, több lépcsőben átalakul, menet közben mérgező a halakra nézve.


Ha benne vannak a halak akkor az más helyzet, venni ne vegyél hozzájuk 30 napig semmiféleképp.


Vizelőkészítőből értelme a sera aquatannak van, az köti az ammóniát, nitritet, nehézfémeket, gyors segítséget jelent bármikor ha látod, hogy a halak pipálnak, ugyanez a toxivec csak az pár gyógyszert is semlegesít pluszba.


Baktérium kultúrából a sera nitrivec, az lávaköves, piszkosul fel kell mindig rázni, és napi 1-2 ml az akváriumba, kicsit fehérre színezi a vizet, a lávakő miatt van, 1-2 óra és kitisztul.


A lényeg válaszolni kellene, van hal, vagy nincs hal?

Ha van benne akkor saccra 2-4 napjuk van hátra, jobb carbonos aktív szénnel 25-50% dózisban, plusz baktérium kultúrával rendben lehetnek, ha kevesen vannak a víztömegedhez mérten.


Az akváriumod adatai is lényegesek.


"Van esélye túlélni?" Alaphelyzetben nincs! Ha ismered az akvárium biológiáját akkor lehet.


(én csak este 5-után tudok válaszolni x okból, ha írsz biztos segít valaki napközben is.)

2014. márc. 4. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Van hal. 2 napja kaptam ajándékba egy befőttes üvegnél alig nagyobb valamiben. Tegnap őrült módjára rohantam akváriumot venni. 54 literes, fűtés, szűrő, világítás,növények, vízelőkészítő, baci kultúra benne, tegnap délben üzemeltem be. A víz zavaros még a táptalajtól szerintem.

A hal egy Betta. Nem tudom, meddig bírja a mostani helyén, fakul, egyre rosszabbul néz ki. Meddig várjak? Vagy hogy segítsek neki túlélni, amíg jó lesz az akvárium?

Tanácstalan vagyok. Sosem volt még halam, minden infót a netről gyűjtöttem az elmúlt 2 napban.

2014. márc. 4. 07:43
 4/28 anonim ***** válasza:

Hőmérővel mérd a hőfokot 27 körül legyen.


Nyomj az akváriumba 5ml sera aquatant minél előbb és jobban lesz pár perc múlva.


Utána baktérium kultúra, minden nap 1-2 ml jól fel kell rázni.


Írj majd, hogy mizu.

2014. márc. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Ez most azt jelenti, hogy tegyem bele a nagy akváriumba? Multifit vízkezelőm van, az van ráírva, hogy megköti a fémeket és a klórt. A baktérium kultúrám kapszulás: Tetra aqua Bactozym van ráírva.

A kis akváriumban 24 fok van, a nagyban27-28. A nagyban egyébként a víz sárgás és zavaros, de folyamatosan tisztul.

2014. márc. 4. 08:52
 6/28 A kérdező kommentje:
Egyébként úgy adták el a halat az anyukámnak egy szakboltban(!), hogy semmi nem kell, el lesz egy 5-6 literes gömb(!) akváriumban (ami épp ott nem volt kapható, de bárhol könnyen beszerezhető az eladó szerint) ha nagyon akar valamit, akkor fűtést lehet, meg dekót. Normálisak?! Szegény anyukám ki van akadva, hogy most engem ilyen költségekbe vert, pedig csak jót akart.
2014. márc. 4. 09:03
 7/28 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: ha már bent lesz a hal, mikor kezdjem a vízcserét, hány nap múlva? A vízcserekor egyébként nem hűlik le nagyon az akvárium vize? Mert 27 fokot szobahőmérsékleten állott vízben nem tudok produkálni.
2014. márc. 4. 09:07
 8/28 vizipityu ***** válasza:

Vízcserekor én csere előtt szoktam kiengedni a vizet, kb. olyan hőmérsékletűt mint ami az akváriumban van. Rakok bele vízelőkészítőt és mehet is a vízcsere.

Hosszabb távon nem ajánlom a sera vízelőkészítőt.

Jobb a Seachem Prime. Drágább, viszont 100ml 4000 literhez elég, nagyságrendekkel hatékonyabb.

2014. márc. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Én csak sera aquatant ismerem, használom, de van otthon toxivec is.


Te vagy az aki táptalajt tett és felkavarodott ezek szerint, ront a helyzeten, hogy kaviccsal takartad, apró szemcsés 1-2 mm kell rá 4-5 cm, egekben lehet a ph értéked.


Nem egyszerű a történet, a szűrő is tele lesz most táptalajjal. Menet közben is fog oldódni, a kavics nem jó.


Sok mindent elrontottál wow

Kicsit kilátástalan a dolog sajnos, heti 2x részleges vízcsere alap lesz 1 hónapig, a víztömeg 20%-a alkalmanként, plusz baktérium kutúra, aquatan az annyiból jó, példa csörgött a nejem barátnője, "pipálnak a halak" adtam neki, mindig van otthon, belenyomott 54 literbe, bele az akváriumba 5ml-t és rendbe vágja a vizet. Ammónia, nitrit, szintjét csökkenti, nehézfémeket megköti.


Jobb lenne visszavinni a halat, rendbe rakni a táptalajos aljzatot. Ez így 50%, egy pozitívum van jó méretet választottál, és nincs sok hal. 1db bettára számolva van bőven víztömeg, csak a táptalaj ne lenne.

2014. márc. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Igen, a táptalajos is az én kérdésem. Mikor cseréljek először vizet? Ma délben tettem be a halat. A színe azóta erősebb lett.
2014. márc. 4. 20:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!