Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan? Két éve müködő akváriu...

Hogyan? Két éve müködő akváriumom megérett a teljes nagy- takaritásra. A talajom pro soil. Lehetséges ezt a talajt átmosni és ujra visszarakni?

Figyelt kérdés
2014. márc. 4. 06:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges. Én is mostanában, pár hete cseréltem két év után teljes aljzatot. Nem tetszett a régi, és táptalaj+manado lett az új talajom.

Háááát, nem mondom hogy nem időigényes. Megvettem a talajt, előző nap jól átmostam, hogy másnap már ne kelljen azzal vacilálnom. Szóval a víz 70%-át leszívtam, külön steril vödrökbe. A halacskákat beleraktam egy steril vödörbe. A szűrőt is üzemeltettem közben, az egyik vödörben, amiben az aksi vize volt, hogy a bacik nem sérüljenek.

Régi aljzat ki egy zacskóba. Az akváriumot ecetes szivaccsal a fürdőkádban átsúroltam, majd jól kiöblítettem. Az akváriumot vissza a szekrényre, majd táptalaj, manado, berendezések, növények, vissza régi víz, hozzá az előző nap aquatannal lekezelt pótvíz, szűrő, fűtő, végül a halacskák. Nem szenvedték meg, egy sem pusztult el. Nagyon rosszul nem csinálhattam:) De biztos vannak profibbak is, ez a saját gondolat szerinti menet volt. Szóval ne ijedj meg, csak időigényes, de utána olyan mintha egy új akváriumot kaptam volna:)

2014. márc. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem rossz ötlet, adott feltételekkel lehet.


Kép: [link]


Fenti képen egy szivacs szűrős garnélás akva ajzata van, felemeltem az egyik bazalt követ az elszíneződés anaerob folyamatokra utal, ergo tele van az ajzat baktériumokkal, a kövek alatt lévő gárda nem kap oxigént, bontja a nitrátot, hogy kapjon levegőt.


A lényeg egy belső szűrős akva baktérium állományának nagy része a talajban van, a szűrőben csak minimális van, szinte elhanyagolható, két év alatt a halaid megnőttek jobban terhelik a vizet, a baci állomány igazodott hozzájuk.


A talajt akvárium vízbe mosd át, erre használhatsz 30-40% vizet.

A többit előttem leírták.


A külső szűrő más, de ott is sérül a baci állomány, de előnyös közeg a baktériumoknak, gyorsan szaporodnak.


Egy baktérium kultúra a talajcsere után nem árt, ilyen mosásnál se rossz.

2014. márc. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:
A fő gond az, hogy a pro soil törékeny. Csak szőrmentén szabad mosni. Nem árt hozzá egy sűrű szövésű hálós tésztaszűrő. Ebbe óvatosan át kell kanalazni, és folyóvíz alatt átöblíteni. Minél kevesebb mozgatással. Így lehet a legtöbb koszt kiszedni a talaj ripityomra törése nélkül. A baciknak nyilván nem tesz jót, de valahogyan ki kell szedni a mulmot. Utána nem árt egy kis bacikészítmény.
2014. márc. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!