Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnélás akvárium létrehozásáb...

MBS kérdése:

Garnélás akvárium létrehozásában gondolkozom 54 liter környékén. Mi mehet a garnélák mellé milyen halak és mennyi? Illetve milyen szűrőt, világítást, fűtőt vegyek milyen márkát?

Figyelt kérdés
Minden jól jönne, nem tudom melyik üzletben érdemes venni, és hogy mely márkák jók, mondjatok többet is kérlek.

2014. márc. 4. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Garnéla rák mellé mindenképpen nyugodt nem kötekedős halat vegyél! én a szifót javasolnám....abból is csak 1-2 db ot :) vagy dániót!

szűrőt olyat vegyél ami egy szivacs és abba van bele építve a levegőztető is! amennyi lerakódás van az akváriumban annyit ez összeszed meg a garnéla is tisztogat! ja és vegyél bele egy két algaevő halat is :)fűtő szerintem nem muszály ha a szoba hőmérséklete nem megy 20fok alá :)

2014. márc. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

SZia, én decemberben vágtam bele, ezzel a szettel:

[link]


Garnélákhoz elég a hozzá adott szűrő, ha halakat is teszel bele, akkor kérj eggyel nagyobbat hozzá (eheim pickup 2010). Ez egy minőségi szett (az eheim az egyik legerősebb márka), ha már valaki ilyenben gondolkodik, akkor ez a legjobb választás.

A szűrőre harisnyát, vagy valamilyen hálót kell húzni, nehogy beszippantsa a garnélákat.

A benne lévő világítás neccesen elég lehet, pl. az én garnéláim (amanok) nem szeretik az erős fényt, ha te úgy válogatod az élőket bele, akkor esetleg öntapadós ledcsíkkal lehet még rajta segíteni.

Be lehet mindent külön is szerezni, de ennél olcsóbban nem jössz ki a tető miatt, márpedig bizonyos garnéláknál szükséges a tető, ha nem akarsz tetőset, akkor is ezt a márkát (EHEIM) ajánlom a technikát illetőleg.


Garnélák mellé és 54 literesbe én biztosan csak nano halakat raknék, a garnik sem stresszelnek tőlük, és ők is jól érzik magukat ilyen pici akváriumban.

[link]

Arra figyelj, amikor kiválasztod a garnélákat és a halakat, hogy milyen vízminőséget igényelnek (összkeménység, hő, stb). Nézd meg a neten, nálad milyen a csapvíz, ehhez képest be tudod lőni, hogy csapvízben tudsz-e egyáltalán bárkit tartani. Ha nem, számolj azzal, hogy minden héten ioncserélt vízek literjeit öntöd az aksiba, ezt vagy megveszed, vagy magad állítod elő.

Heti vízcsereként én heti kb 12-14 litert javaslok (vízkeménységtől függően ebben benne van az ioncserélt is)

2014. márc. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Úristen, úgy írtam, mint egy debil, bocsánat, közben telefonáltam.:)
2014. márc. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Elsőt figyelembe se vedd, teljesen világtalan. Én is nano halakat javasolok mint az előttem szóló, azok túl kicsik, hogy megyegyék a garnélákat. Xifónak amúgy is legalább 100 literes akvárum kell.
2014. márc. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

2. vagyok-

A garnélák kiválasztásáról csak annyit, hogy számolj azzal, hogy egy-két, pár hónapon belül rengeteg garnélád lesz, nagyon rövid időn belül eljön a pillanat, amikor nem férnek el. Amennyiben nem valamilyen nagyon különleges (és ezzel arányosan nehezen tartható) garnéláid vannak, egy idő után (ez is hamar eljön) se eladni, se elajándékozni nem tudod majd. Így állandóan szelektálni, csúnyább kifejezéssel kicsinálni kell a piciket, vagy a nagyokat.

Én pl. ezért tartok amanokat, hogy ne legyen ilyen gondom, mert ezek édesvízben nem szaporodnak, ráadásul sokkal nagyobbak, mint a többi általában tartott garnéla (a legyező garnélákat kivéve).


Itt van egy jó kis összefoglaló a garnélákról, nagyon óvatosan válassz, nézd meg milyen igényeik vannak, mert iszonyat érzékeny jószágok ezek.

Az akvafarmon tudsz kérdezni is, sőt eladó garnik felől is érdeklődhetsz. Én az akvaristán vettem az enyémeket, javaslom, hogy te sem boltban vásárold meg őket.

[link]

2014. márc. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Üdv! Köszönet nektek! Második, nincs egy email címed vagy valami ahol gyorsabban tudnánk kommunikálni? Én is azt a szettet néztem.
2014. márc. 4. 20:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Írj privit.
2014. márc. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ment
2014. márc. 4. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!