Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem eszik a harcos...

Miért nem eszik a harcos halam (bettám)?

Figyelt kérdés

5 napja kaptam egy bettát. Utána jártam minden apróságnak, ami szükséges a tartásához, mégsem eszik és egész nap csak egy helyben lebeg. A kisállatkereskedésben úgy tartották őket, hogy csak üveglapok választották el őket, kevés vízzel, és nem érezték hogy a rivális hímnek kellene magát mutogatnia, hanem azok is ellebegtek. Más kisboltban, ahol normál körülmények között voltak tartva, ott az egymás mellett lévő akváriumi halak versengtek egymással.

Köze lehet az eddigi körülményekhez az hogy nem eszik?


2014. márc. 13. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Mekkora akvárium? Milyen szűrés? Hány fokos víz? Le van-e fedve az akvárium?
2014. márc. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Víz: 25 fokos, 20 literes akvárium, le van takarva, még élő növény is van bent, a vízszűrőt már sajnos nem tudom megmondani hogy mi a márkája, nem mostani darab, nincs már meg a doboz. de eleget olvastam ahhoz hogy megteremtsem neki a feltételeket.
2014. márc. 13. 17:30
 3/7 A kérdező kommentje:
jaj bocsánat nem márkát kérdeztél, hanem a szűrés fajtáját, belső szűrő.
2014. márc. 13. 17:31
 4/7 anonim ***** válasza:
20 literes akvárium kicsi, de nem hinném, hogy az lehet a gond. Lehet beteg volt már a kereskedésbe is, külső elváltozásnak nincs nyoma a halon? Esetleg emeled meg a vízet 27 fokra, az semmiképp se árthat, lehet akkor megjön a kedve a kajához.
2014. márc. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20literes akvárium egy bettának több mint tökéletes.Emeld a vizét 27-29fokra aztán ott aktívabb lesz az áramlást vedd le kisebbre nem szeretik.Ezután fog enni de ne várj nagy valamit nekem is volt bettám a bettagranból ami ilyen kis morzsa megevett egy nagy vagy 4-5szemet és kész szóval ezek nem elevenszülők hogy amíg fér esznek.Az aktivitásuk sem túl nagy ha nem mozog erősen a víz állni fog nagyrészt csak sodrásban úszkál de akkor csak kínjába mert nagyon nem szereti.
2014. márc. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy nap*
2014. márc. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :-)
2014. márc. 14. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!