Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Halaknak melyik kaját válasszam?

Lopi 13 kérdése:

Halaknak melyik kaját válasszam?

Figyelt kérdés
JBL NovoBea v Panzi Lemezes haltáp díszhalaknak v Panzi Daphnia Szárított vizibolha díszhalaknak. Melyiket válasszam?

2014. márc. 14. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Fagyasztott kaját válassz. A lemezes mehet kiegészítésként heti 1-2 alkalommal. A szárított bolha egy hulladék.
2014. márc. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
6 éve van akvárium és mindig lemezes haltápot adtam.
2014. márc. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem és milyen márkájút válasszak aminek azért olcsóbb az ára?
2014. márc. 14. 22:17
 4/7 Platypus ***** válasza:
A fagyasztottból egyik se drágább sokkal 500Ft-nál és nagyon sokáig elég. Kiegészítésnek jó a JBL táp, elég jó minőségű cuccaik vannak. Én is fagyasztottal és egy JBL táppal(nanomix) etetek, és elég jó kondija van a halaknak. A panzi nem éppen a legjobb márka.
2014. márc. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"6 éve van akvárium és mindig lemezes haltápot adtam."


Az úgy cenz drága lehet, nem irigyellek.

Egy ilyen fagyasztott kocka tábla, 20-30 darabos 400-500ft van benne annyi fehérje ami mondjuk egy akvának elég koplaló napokkal nálam. Kevesebb ürülék, alacsony foszfát szint a vízben, ritkább szűrő takarítás, jó bőrben levő halak.

Néha a vitaminok végett jobb száraz táp.


Száraz táp az ellentettje, sok ürülék, mivel űrtartalomra több kell, sűrű szűrőtakarítás, koszos ajzat, több alga. Felfúvódott halak mivel a száraz táphoz víz is kell a gyomorba, hogy olyan nedvesség tartalma legyen mint a fagyasztottnak.


Nem mellékes, hogy nem 500 ft/ hó, hanem inkább 1000-1200ft / hó ha száraz táppal akarod pótolni a fagyasztott kocka tábla tápértékét.

2014. márc. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Én is csak kiegészítőként ajánlom a tápokat. A FIX_nevű Belga granulátumokat ajánlanám, minden halam szereti és sohasem tapasztaltam káros hatását, akkor sem amikor kényszerűségből, huzamosabb ideig csak ezt kapták.
2014. márc. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat :)
2014. márc. 15. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!