Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől döglenek meg folyamatosa...

Mitől döglenek meg folyamatosan az aranyhalaim?

Figyelt kérdés

egy kb 20 literes akváriumban vannak (Voltak ketten, mostmár csak egy) egy algaevő hallal együtt. Az üzletben azt mondta az eladó nő, aki ért a halakhoz, hogy semmi bajuk nem lesz hogy együtt vannak. Azóta a 3. halam pusztul el. Algaevő meg él vidáman.

Mi lehet a baj? nem gömb akváriumban van, van levegőztető, kapnak enni is természetesen.


2009. dec. 15. 11:32
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
37%
Nekem 4 aranyhal van együtt már 1 éve és eddig 2 pusztult el és nekem azért pusztult el 2 mert, van egy ami szétcsipkedte őket!
2009. dec. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
:S nem láttam rajta csipkedés nyomokat. Fekete volt a hasa alja annak ami megdöglött.
2009. dec. 15. 11:40
 3/39 anonim ***** válasza:
19%

Hát te nagyon kezdő vagy!!!!!!!!!!Az aranyhalnak minimum 100-200 literes akvárium kell, nem pedig 20 literes!! Ráadásul 2!!!!!!!!ÚRISTEN! Ha bemész az akvarisztikai üzletbe nem véletlenül látod, hogy nagy (100-200 literes) akváriumban vannak az aranyhalak, és nem 20 literesben! Annak a nőnek (aki azt mondta, hogy elég lessz nekik, sugárzik belőle a HOZZÁNEMÉRTÉS) nyugodtan megmondhatod neki hogy H*LYE állat kínzó és nem ért hozzá! Az ilyen eladóktól fölfordúl a gyomrom, mert szinte ki lehet találni, hogy pénzhez akar jutni, hogy ki ne rugják!!!!!!!!! Inkább meg kéne mondani a vásárlóknak, hogy:" Szerintem ne vegyél aranyhalat, hacsak nincs 100 literesnél nagyobb akváriumod!" ez lenne a tisztességes, mert ilyenkor a halak B*SZNAK RÁ!!!! Ja és legyélkedves mond meg a címet ahol vetted és ahol van ez a HOZZÁNEMÉRTŐ nő (hogy ne csúnyán fejezzem ki megam!)! Nagyon szívesen elbeszélgetnék ezzel a h*lye nővel!!!!!!!!!!!!!



Egy haladó( lassan profi) akvarista

2009. dec. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
19%
Az előző vagyok. Nem ártana hogyha átolvasnál 1-2 akvaristikai könyvet. És nehogy azt mond, hogy olvastál, mert úgy sem hiszem el, mert akkor nem raknál 2 DB ARANYHALAT EGY 20 LITERES AKVÁRIUMBA!!!!
2009. dec. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
49%

Nyilván nem a kerti tóban tartható aranyhalra gondolt, hanem a 2-3 cm-s re, amit akváriumban lehet tartani.

Elég "gyökér" a stílusod. Nem mondták még?!

2009. dec. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Kedves 2.-3. okostojás. Hát az lehet hogy "haladó" (mármint ha van ilyen) halszakértő vagy, de hogy ezzel egyetemben csökkent a modorod, az biztos...

nyilván 2-3 cm-es halakra gondoltam, nem tavi halakra, de úgy érzem ez a kérdésemből egyes embereknek kiderült, úgyhogy veled van a baj...

az akvárium mérete pontosan 38,5*31*20cm.

2009. dec. 15. 14:41
 7/39 A kérdező kommentje:
ja, és nem vagyok kezdő, évek óta vannak halaim, kapaszkodj meg, EBBEN AZ AKVÁRIUMBAN!!! csak eddig nem pusztultak el a halaim. ezért tettem fel ezt a kérdést ide hogy mi lehet most a baj...
2009. dec. 15. 14:42
 8/39 anonim ***** válasza:
31%
A véleményem nem változott. Az akváriumod 23,87 liter. És én 100-200 literset mondtam. És nem a 2-4 cm- esre gondoltam hanem a 15-20 cm-es aranyhalra (én is ilyet tartok 328,25 literes akváriumban 18 db-ot 4 ancival) , úgyhogy így okostojásozz le bármikor egy haladót! Megkérdezhetsz bármilyen haladót ill. profit ugyanezt fogja válaszolni. És az aranyhalad a hely hiányától döglött meg, csak azt nem értem hogyha te nem vagy kezdő akkor miért hagyatkozól egy h*lye eladónő segítségére. Kikövetkeztethető, hogy te nem tudtad, ergo ezért kérdezted meg vagy ha nem kérdezted akkor ráhagyatkoztál az eladónő "szakértelmére" AMI EGY NAGY 0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! De mindegy én -bármilyen hihetetlen is- segíteni akartam, csak nem tudtatok kiszűrni semmit azzal a csöpp eszetekkel, mert el voltatok foglalva a stílusommal! De nekem mindegy, felőlem megdögölhet azaz 1 aranyhalad is a helyhiányban, nekem nem lessz lelkiismeretfurdalásom a döglött aranyhalad miatt!!! Nekem 6 éves tapasztalatom van és eddig csak 2 halam döglött meg, de az sem mert helyhiánya, és rossz élete volt, hanem, mert öreg volt már!
2009. dec. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
25%
Jézusom, évek óta?????????????Ebben az aksiban tartasz halakat???????:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2009. dec. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
19%
Egyébként nincs gond a "gyökér" modorommal semelyik haladó akvarista barátomnak! Velük nem vagyok "gyökér", mert ők nem tartanak 23,87 literes akváriumban aranyhalakat, ők is 200 literes aksi fölött vannak. "Na ebbe kapaszkodj meg."
2009. dec. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!