Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kaptam ajadnekba ket kicsi,...

Kaptam ajadnekba ket kicsi, alig 1-2cm narancssarga halacskat. Sajnos nem tudom milyen fajtajuak :S es azt sem hogy hogyan kene gondjukat viselni?

Figyelt kérdés

Orvendenek ha valaki segitene,mert tanacstalan vagyok :S

Mennyi idonket kene vizet cserelni? Es mi lesz ha szensavmentes vizbe tennem oket? Gondolom az nem jo, viszont a csapviz kloros :S

Kene nekik valami levegofulyo kutyu is? :S


2014. márc. 17. 15:54
 1/3 anonim válasza:
0%
hETENTE KELL CSERÉLNI A VIZÉT. ÉN ÚGYTUDOM CSAPVÍZBEN IS LEHET TARTANI, DE NEM LESZ SEMMI BAJUK HA SZÉNSAVMENTES VIZBEN TARTOD. IGEN ÉS KELL LEVEGŐFULYÓ KÜTYÜ IS.
2014. márc. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
42%

A halnak az lenne a legjobb ha beadnád egy boltba minél hamarabb... Mivel kb több ezer narancssárga halfaj van, ezért lehet aranyhal aminek 200 literes akvárium kell, de lehet platti is aminek csak 60. Csak kép alapján lehetne meghatározni hogy milyen faj. Egyenlőre tedd bele egy jó nagy lavórba vagy babakádba, és minél hamarabb vegyél egy szűrőt(nem levegőztetőt) Ajánlom az Eheim Pick up szériát. Kicsit drága, de megbízható és halk. A szűrő mellé még vegyél baktériumkultúrát, ami segíti a baktériumok megtelepedését a szűrőben. Ha trópusi hal akkor kell neki fűtő is, ha viszont aranyhal(aminek 200 literes akvárium vagy tó kell), akkor nem kell fűtő. Ha vettél szűrőt, akkor még 2 hétig minden nap cseréld a víz 20%-át állott csapvízzel(kipárolog belőle a klór).

Olvasd végig ezt: [link]

Itt kikeresheted milyen fajba tartozik a halad: [link]

2014. márc. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Pendulum92 ***** válasza:

A vizet részlegesen hetente kell cserélni, 20-30%-ot.

A szénsavmentes ásványvíz ugyanaz, mint a csapvíz, a klór kimegy 1 nap alatt.

Levegőztető pedig nem fontos, szűrő pedig mindenképp kell.

2014. márc. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!