Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hatékonyság tekintetében...

Hatékonyság tekintetében melyik a jobb táp? - Aqua plant - Easy life profito

Figyelt kérdés
2014. márc. 18. 06:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez a két táp teljesen más, kb mint só kontra cukor.


Az Aqua plant nagyobb költséget jelent, olyan akváriumba jó ahol minimális nitrát keletkezik, gerinctelenek vagy nano halak lakják, tartalmaz nitrátot, de nagyobb a gyári dózis.


A profito nem tartalmaz nitrátot, társas akváriumba való a nirtátszint redukálására, a növényeknek ne legyen hiánytünete kálium, foszfor, és micro elemek terén, a halak által termelt nitráttal arányosan kell adagolni, vagyis szemre.


Használható a két táp együtt is, én kb 4 hónapja használom.


Nagyobb terhelésű társasban az Aqua plant algásít mint a fene a nitrát tartalma miatt.


Ha közepes a halak terhelése, tehát nincs kihasználva halak terén a víztömeg, akkor mehet a kettő együtt 50-50% dózisban.


Ha nincsenek halak, vagy csak picik vannak egy csipetnyi haltáppal, oda jó az Aqua plant, én oda is profitoval használom, sokkal több kálium kell a növényeknek mint nitrát, így nem kell E.I szerint túltápozni. A gyári dózis mellé adok profitot is de az is csak szemre, reggel ha kapcsolom a villanyt akkor döntök mindig.

2014. márc. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Minek alapján döntesz ha fel kapcsolod a villanyt nem értem?
2014. márc. 18. 08:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Traktorból telórol most így egyszerűbb link


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__5..

2014. márc. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Pendulum92 ***** válasza:
B.Joci, a profitoban nincs foszfor.
2014. márc. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Uhh elírtam, kösz Pendulum92 a javítást.


A lényeg a profito egy kiegészítő táp a fontos N.P.K-ból csak kálium van benne és micro elemek, halas akvába való.


Az aqua plant komplex táp, nitrogén, foszfor, kálium és micro elemek is vannak benne.

2014. márc. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!