Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik az a nanohal ami...

Melyik az a nanohal ami felismeri a gazdit?

Figyelt kérdés
azt olvastam valahol, hogy egyes fajok képesek a magasság és árnyékok alapján különbséget tenni és ,hogy a gazditól kérik kaját (előre jönnek) ha ö megy az akváriumhoz. melyik faj lehet?
2014. márc. 21. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Ha van ilyen, akkor annak spirituális magyarázata lehet!
2014. márc. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 YourDestiny ***** válasza:
87%
Ez nem fajfüggő, de nem teljes hülyeség a kérdés. Az én sügereim is különbséget tesznek köztem és más személyek közt. Én megsimogathatom őket, csapkodnak a felszínközelben. Más, ha az akvárium elé áll, közömbösen viselkednek. Szóval foltok, színek, vagy valami alapján biztosan képesek különbséget tenni, a fura csak az, hogy emlékeznek :)
2014. márc. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ajánlom figyelmedbe afeltételes reflex mibenlététnek tanulmányozását, ugyanis semmi köze a személyedhez vagy a fajhoz az előjövetelnek.
2014. márc. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Ajánlom figyelmedbe utolsó az empírián alapulómegállapításokat. A tudomány nagyjából sz.a.rt sem tud az állatok viselkedésének hátteréről. Csodálatos példa erre Csányi Vilmos, világhírű etológusunk munkája (Kutya, a szőrös gyerek), aki a 30 éve félhaszonállatként tartott kutyák intelligenciájáról készített nemzetközi tanulmányt, amely szerint a kutya egy 3 éves gyerek szintjén áll érzelmileg és agyilag is, de a kutatások folyamatosan zajlanak. Vagy ott vannak a delfinek, az egyetlen élőlény, akinek barázdáltabb és nagyobb az agya az emberénél. Tulképpen semmit sem tudunk róluk. Ott vannak a teknősök, akiknek pontnyi agya van, nem hall, mégis remekül megkülönböztet embereket, sokszor kéredzkedik kézbe simogatásra, másoknak eltűnik a tó mélyén. Aztán lássuk a papagájokat. A papagájok nem madarak, ezt szokták mondani, hiszen elképesztő az intellgigenciájuk. Feltételes reflexnek nevezhetnánk a varjak képességeit is, de inkább ne tegyük. Példa :

http://www.youtube.com/watch?v=AVaITA7eBZE&feature=youtu.be


Ez tulképpen semmi, ha figyeled a természetet, ennél kacifántosabb dolgokat is láthatsz.

Én, személy szerint nem írnám le a halakat sem. A törpe gömbhalak kifejezetten gazdafüggők.

2014. márc. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A törpe gömbhalak, vagy a naphalak is jól látják a kajás tálat, nem az ember árnyékát nézik. Ilyenkor majd kiugranak a bőrükből. De ha nem etetem meg őket és jönnek vendégek, az egész raj követi bármelyik embert és kuncsorognak kajáért :)
2014. márc. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:
75%
Szerintem nagyjából bármelyik hal képes felismerni a kaját jelentő ingereket, és különbséget tenni a lakásban élő néhány ember között. Nem annyira a halfajon múlik, hanem inkább azon, hogy mennyi emberrel találkoznak és ebből hányan etetik őket. Például a kereskedésekben a halak nem reagálnak a mászkáló emberekre, csak ha hozzá is érnek az akváriumtetőhöz. Anyósomnál mindenki azzal szórakozik, hogy etetik a halakat, mindenkitől kérik is, amint embert látnak közeledni. Az én halaim meg arra fixálódtak, ha leülök az akvárium mellé a kávésbögrémmel. Amíg csak állok és nézek, nem reagálnak.
2014. márc. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Én egy sárga műanyagpohárból szoktam adni a kaját a halaknak. Ha azt meglátják, akkor láthatóan el kezdenek nyüzsögni a víz felszínen, üveg mellett. Kipróbáltam másik ugyanilyen formájú, de kék pohárral, arra rá se hederítettek. Tehát valószínűleg felismerik a poharat, hogy az kaját jelent.
2014. márc. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én tavi halaim engem ismernek fel,

. A férjemhez sosem úsznak, csak hozzám, aki eteti őket

2014. márc. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!