Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány halat lehet 25 Literes...

Hány halat lehet 25 Literes akváriumba rakni? Belső szűrő javasolt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy kb 25 literes akváriumom, most csak apró vizicsigák vannak benne, de szeretnék egy pár neonhaat is melléjük. Hogy lenne a legideálisabb, hány hal fér el ennyi vízben? A csigák elég gyorsan szaporodnak, bent hagyhatom az összeset, vagy csak pár maradjon, mert elszívnák a halak elől az oxigént? Van egy belső buborékoztató-szűrő ütyüm az akváriumhoz, az mehet, ha neonhalak lesznek benne?

2014. márc. 21. 12:52
 1/5 MBS ***** válasza:

Üdv!

A törvény szerint 30 liter alatt nem is tarthatnál benne csak garnélát.

Neonhalnak ez túl kicsi, ráadásul csapathal, ne rakj bele, igazából szinte mindennek túl kicsi. Esetleg nano(nem neon) halakból mehet bele egy pár (pl Endler Guppy) esetleg garnéla, vagy Betta (de az csak egyedül, ne rakj mellé mást).


Ha tényleg érdekel az akvarisztika 50 liter körül gondolkozz minimum, mert ilyen kicsivel sok macera van. A csigákat bent hagyhatod, de olyan gyors ütemben szaporodnak, hogy csak gondod lesz vele, aztán már nem fogsz tudni megszabadulni tőlük, nem ajánlom, általában nem azzal van a gond, hogy elszívják az oxigént.


A szűrőd nem tudom milyen, de vagy egy légpumpa amihez egy cső és egy porlasztókő van, esetleg szivacsszűrő, vagy egy sima belső szűrő, igazából mindkettő megteszi ekkora akváriumhoz, ha nem túl gagyi, ha konkrétan megmondod, hogy milyen többet tudunk mondani.

2014. márc. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szivacsszűrőm van, és közben már én is látom, hogy neonhalról ne is álmodozzak. Sajnos az akvárium mérete már adott, és a csigák is elszaporodak már, és bár tudom, hogy elszívják az oxigént, nem igazán van szívem kidobni őket. Nem tudom, hogy ha szép növényes az aksi, meg megy napközben a szűrő, akkor is problémát jelenthetnek-e a csigák, ha berakok melléjük 2-3 megfelelően pici halat? Vagy így lesz elég oxigén?
2014. márc. 21. 13:12
 3/5 MBS ***** válasza:

Üdv! A szivacsszűrő folyamatosan pumpálja az oxigént, ha légpumpás van. Viszont NAGYON el fognak szaporodni. Ha veszel egy csigaevő csigát, az megoldja a problémát. Igen ők is csak állatok, de előbb utóbb meg kell szabadulnod tőlük szerintem :D


Hogy érted, hogy növényest szeretnél?


Befér annyi hal szerintem, van Neonhalhoz hasonló de kisebb, talán az is belemegy még, keress rá a Nano halakra, és ott biztos lesz olyan ami tetszik, szépek vannak.


A szűrésnek és a fűtésnek folyamatosan megállás nélkül, menni kell, a vízcserékre is oda kell majd figyelned, mert egy ekkora akvárium nagyon "instabil"

2014. márc. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 MBS ***** válasza:
A csigákkal az a gond, hogy rohamosan szaporodnak, viszonylag nagyra is nőnek és noha hasznosak is lennének mert takarítanak, de a növényeket is eszik, és el tudod képzelni, hogy ha a sok csiga rászabadul a növényeidre mi marad belőlük. Tehát előbb utóbb el kell őket intézned, ha még nincsenek olyan sokan egyszerűbb.
2014. márc. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MBS ***** válasza:
Ha gondolod meg tudom mondani, hogy körülbelül mi kéne ehhez az akváriumhoz, világítás, szűrő, terén.
2014. márc. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!