Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen belső szűrőt tudnátok...

MBS kérdése:

Milyen belső szűrőt tudnátok ajánlami ami tényleg elég hatásos? Garnélák ellen is biztosítanom kéne. És akasztósból? A légpumpás szivacsszűrő mennyire hatékony? 54 literes akváriumba menne.

Figyelt kérdés

2014. márc. 7. 15:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Garnélákhoz én csak olyat raknék aminél csak légtömlő vagy vezeték lóg ki, a szivacs tetejére már felkapaszkodnak nálam, akasztósról már simán dobbantanak a halálba szerintem.


Belső szűrőből bármilyen jó ami nem lóg ki nagyon, és nyílt szivacsa van.


4 hete garnélázok, nálam egy sima szivacs rendbe tartja, nem volt algám, tiszta az egész, egészségesek a garnik is.

2014. márc. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ja bocs, 54 liter az akva, akkor nem szóltam, arra nem elég a légpumpás, nyílt szivacsú belső szűrő kell.


A garnélásom csak 14 liter, abba elég a szivacs.


[link]

2014. márc. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%

Ha egy tanácsot elfogatsz 54 literbe kettő szűrőt teszel, 1 darab szűrővel szerintem lehetetlen küldetés.


Kicsi a magasság, értelmes méretű szűrő nem fér be, ha beteszel 1 db 400-500 liter/ órást akkor frissen takarítva nem jó a baktériumoknak, áramlást viszont csinál.

Alga az szokott lenni mindig ilyenkor.


Én kisakkoztam és betettem 2 darab belsőt, 400L/h betehetsz nyugodtan, nyilván nem egyszerre, ha ez első alig csorog mehet a friss ami áramlást csinál, pár hét múlva kiveszed a régebbit, addigra az újonnan betett áramlása leapad.


Mindig olyan tiszták és alga mentesek voltak az akvák mint ha külső szűrő lett volna.


Tehát 2x400-500L/h mehet nyugodtan, csak nem egyszerre.

És jó nagy nyílt szivacsuk legyen.

2014. márc. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
* elsőnek nem egyszerre, utána mind a kettő benn van persze, egyik áramlás, másik ammónia bontás, utána szerepet cserélnek.
2014. márc. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Melyik lenne ilyen nyílt szivacsos? Tudsz pár konkrétumot?
2014. márc. 7. 23:50
 6/20 anonim ***** válasza:
70%

Példa ilyenek: [link]


Itt a powerheadok paraméterei:


[link]


Nem használtam még ilyet, példának hoztam fel.

Van jó pár fan1 szűrőm azokat használom 54 literesben átalakítva, garnéláknak viszont nem jó, a szívónyilasnál lenn nagy a vákuum, a nyílt szivacsúnál egyenletes a szivacs körül a szívóhatás.


Megszüntettem már az 54 litereseket, nagyobbra cseréltem őket, két fan 1 volt bennük átalakítva: [link]

2014. márc. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Ezt néztem én is, jónak tűnik csak kitudja milyen :D

Egy próbát megérhet.

2014. márc. 8. 00:27
 8/20 anonim válasza:
Sziasztok! Én is épp ebben a dilemmában szenvedek (54 L), kedves B.Joci megkérdezhetlek, hogy ez jó párosítás lenne-e: 1 db Fan 1 plus ( 320 L/H) és mellé egy 400-500 L/H-s nyílt szivacsú belső? Nagyon szépen köszönöm előre is!
2014. márc. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%

# 8 válaszolónak, és a kérdezőnek egyaránt.


A belső szűrős akvárium biológiai hatékonysága több dolgon múlik.


Első és legfontosabb az ajzat, porózus, apró szemű, laza szerkezetű, vagy praktikákkal lazított kell, hogy legyen.


A baktériumok ugyanúgy megtelepednek az aljzatban, a festett kő, (dekor kavics) gyöngy kavics, nem alkalmas erre a célra.

Rostált sóder, (apró szemű, ecetezett, főzött) lazítva gyöngy kaviccsal, esetleg kisebb kődarabok az ajzatva ásva.

Nekem most oltárira bevált a siporax karika+ rostált apró szemű sóder összekeverve, az aljzatra bazalt kövek fektetve.


Baktériumoknak még nagyon jó közeg az agyag talaj, manado, pro soil stb.


Ha a talaj rendbe van, akkor a szűrő csak besegít a talajnak. Ketten együtt meglepően hatékonyak tudnak lenni.


"ez jó párosítás lenne-e: 1 db Fan 1 plus ( 320 L/H) és mellé egy 400-500 L/H-s nyílt szivacsú belső?"


Durván 1,5 év tapasztalata.


Működés nagyjából.


Mondjuk jan 1, berakod az egyik szűrőt, jan 10 a víz meglepően tiszta viszont az aljzaton már halmozódik a szennyeződés, az áramlás is vissza esett.

Január 10, berakod a második tiszta szűrőt, megjött az áramlás, a régit békén hagyod, a második szűrő mechanikai szennyeződések begyűjtéseben 2x hatékonyabban dolgozik, mivel tiszta, az első már sokkal több szennyeződést nem gyűjt be.

Január 20, a második betett szűrő sokkal gyorsabban gyűjtötte a szennyeződéseket, de az elsőhöz is jutott belőle, így még mindig jobb nyomással dolgozik mint a legelején az első betett szűrő a 10. napon, ketten együtt még mindig megfelelő áramlást csinálnak.


Január 30., ki lehet venni az első szűrőt takarítani, viszont jön a csavar a történetbe.

A frissen takarított első szűrőt nem fogadja úgy a szennyeződés mint a behelyezett második szűrőt a 10. napon, így nem terhelődik a menet közben felhalmozódott szennyeződésektől, a második szűrő pedig jobban teljesít még mindig mint az első a 10. napon.


Fentiekből adódik, ha beállt a rendszer nagyon ritkán kell csak szűrőt takarítani, a régebben takarítottat kell, de ki tudja mikor, lehet 2 hónap is akár ha nincs túltelepítve az akva.


1 darab belső szűrőnek az a fő hátránya, kiemeled takarítani, visszahelyezed, rögtön felkavarja az akvát, opálos lesz a víz, a lebegtetett szennyeződések az első két napban már 20-30% áramlás visszaesést okoznak, a frissen takarított szűrő nem jeleskedik ammónia lebontásban.


Bocs a hosszú kommentért, sokaknak javasoltam már, ha nincs lehetőség külső szűrőre akkor két belső inkább.


Jó visszajelzéseket kapok, hogy bevált, valamint hihetetlenül ritka gondozást igényel, tiszta az akva is.

Alga szempontjából is vizsgázott a két belsős elv.


Persze a külső a legjobb, de azt alapból sok hónap után takarítják, mint én.

2014. márc. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
69%

Felvetődhet bennetek a talaj porszívózás, van olyan, de az csak heti 1 nap, 6 napig ez a szűrőkre van bízva a tisztaság.


Talaj porszívózást még soha nem csináltam, nem is szeretnék vele pepecselni.


A nanomban nincs nagy áramlás, oda rendszeresítettem egy ecsetet, tökéletesen megoldja, kicsit átsimítom vele a talajt, köveket, növényeket, a felkavart szennyeződés egy részét begyűjti a szűrőszivacs, a másik részét rögtön leszívom és vizet cserélek 30% körül.


A többi akvában is át szoktam simítani a talajt ecsettel, de ritkán, nem heti szinten.

2014. márc. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!