Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen fajta hal?

Gyuszi13 kérdése:

Ez milyen fajta hal?

Figyelt kérdés
[link]
2014. márc. 21. 23:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sügér szerintem.
2014. márc. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jó azt én is tudtam de milyen fajta sügér?
2014. márc. 21. 23:36
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Tigris cápa
2014. márc. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

Egy díszsügérféle.

Angol neve red top zebra, gondolom vörös/piros szárnyű/hátú zebrahal vagy ilyesmi :D A képen egy albínó hal van.

2014. márc. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Salx Narval ***** válasza:
Én Rot-rot-nak nézem, Vörös zebrasügér, Malawi-tó bölcsőszájú törpesügér.
2014. márc. 22. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Platypus ***** válasza:

[link]


Nyasszai zebrasügér, albínó változat. A "red top zebra" stimmel, ez az angol neve. A rot-rot közeli rokona, de nem az. 100%, mert megkerestem a képet a szerző honlapján, és meg volt jelölve a latin név.


[link]

2014. márc. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Maylandia greshakei albino
2014. márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 YourDestiny ***** válasza:
Az a gond, hogy sokan, ebből adódóan sok oldal is keveri a nemeket. Egy halat sorolnak a maylandia és metriaclima nemen át egészen a pseudotropheusokig. Tovább bonyolítja a tény, hogy olyan, hogy Red Top zebra nincs. Annyiféle sügérfajra ráakasszák ezeket az idétlen angolos neveket, hogy az borzasztó, aztán kész a zűrzavar, tessék eligazodni. A nyasszainak nincs albínó változata, a Sinkó könyv sem ismerteti. Az elterjedt albínó változat például a socolofi albínó változata, de van a greshakeinek is, ami a maylandia nembe tartozik. A fejforma ebből adódóan hajaz a rot-rotra, avagy zebrára, mivel szintén a maylandia nembe tartozik, de téves. A fotón a greshakei albínója van. 7. válaszolónál a pont.
2014. márc. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Bocs a link rossz volt: [link]
2014. márc. 22. 14:37
 10/16 YourDestiny ***** válasza:
Ez rot-rot, de nem albínó.
2014. márc. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!