Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen talajt válasszak újra...

Milyen talajt válasszak újra inditáskor?

Figyelt kérdés

112 literes gyári szettem van már több mint fél éve. De ebbe az előző akvám kavicsát használtam felesben új fehér homokkal.Sajnos keveredett is de azért nem vészesen.

De a nyáron valamikor szeretnék teljes talaj cserét. Tapasztalatokat kérnék !

Most mosott apró kavics -sóder szerű van a felében meg fehér griz szerű homok. Nem tudok dönteni hogy teljesen hófehéret akarok-e vagy sötétet. Tetszik a sötét vörös is nagyon. Olyat akarok hogy a látvány rendezett tiszta legyen, egyszinűt.

2 féle verzió van, a növényeket valamilyen ültető cserépben raknám be hogy a takaritás könnyebb legyen, volt pár növényem igy: spec.talaj alul és tetején az aljzatból.

De nem tetszett a növénynek pár hónap után kiszedtem és csak a kavicsba leültetve túlélte a növény. Ebből kiindulva van egy olyan tervem is hogy olyan talajt akarok amihez nem kell növényföld csak az aljzat. Nem tudom mennyit is kéne venni. 4cm elég? akkor 15 kg?

Jó lenne képeket is látni az ajánlott talajról!

De a saját akvátokról. Hogy könnyebb legyen a választás. Az aljzatnak meg a nevét.

Az elején sok mindent elkapkodtam és nem gondoltam át ezért ezt most másképp akarom.

Valamint arra is kéne javaslat hogy egy nagy műanyag ládába fény nélkül hány napig vannak jól el a halak. Szűrőt beraknám, természetes fényük lenne csak. Az átrendezéskor ! Mire kell ügyelnem ilyenkor?

KÖSZÖNÖM !!!

:)



2014. márc. 24. 09:46
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem van kvarchomok és JBL Manado

A JBL Manado rájöttem, hogy annyira nem is tetszik + nagyon rossz volt átmosni de most már marad egy szezonra. A kvarchomokkal az a bajom, hogy a halak színét nem emeli ki.

Ha vennék újból (fogok átalakításkor) akkor Aquatic Nature Pro-Soil komplett talajra ruházok be. Drága tudom de ha spórolok és nem olyan lesz mint amilyet megálmodtam akkor minden másra kiadott pénz csak pénzkidobás. Több év távlatából sok spórolásom megbántam...

2014. ápr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!