Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 126 literes akváriumhoz...

126 literes akváriumhoz milyen külső szűrőt válasszak?

Figyelt kérdés
kb 30 hal lesz benne és sok növény. és kb 20000ft om van rá. Köszönöm!
2014. jan. 22. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
30 darabot csak nano(2-3 cm) halakból tudsz beletenni, még külső szűrővel is. Egy Tetra tec ex700 jó lehet.
2014. jan. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tetratec EX 1200 as nem lenne jobb ? drágább de annyit még rá tudok szánni.
2014. jan. 22. 17:41
 3/10 anonim ***** válasza:
De, jobb lenne sokkal. Viszont a hely miatt így sem tehetsz bele nanohalnál nagyobbakat.
2014. jan. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! és ha megveszem a nagyobbat akkor nem kell belső szűrő ugye? ez a nagy eltudja nekem látni a mechanikai és a bio szűrést is ? csak egy atman At-A1500 100/h-s légpupmpát tervezek bele. belsőt nem akarok mert nem szeretem ha doboz log az akváriumban, nem esztétikus szerintem.
2014. jan. 22. 18:19
 5/10 A kérdező kommentje:

amúgy ezeket a halakt terveztem bele:

1 anci

8 vörös neon

4 páncélos

3 gurámi

3 szifo

4 guppi

3 black molly


nem többet

2014. jan. 22. 18:21
 6/10 Pendulum92 ***** válasza:

Tetra ex1200-at javaslom én is.


26 db halat jó szűrőanyagokkal el fog bírni, de saját véleményem az az, hogy 126 literbe ennyi hal túlzsúfoltnak fog hatni.

2014. jan. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezt a halválasztást kicsit átgondolnám.


Anci oké, fött répát, ubit neki.

Páncélosok nagyon társasak kevés a 4, 6-8 kellene, etetés megoldható granulált tápot adsz ami lehullik, de fagyasztott kaja is hullhat le nekik, mindenevők.


Gurámi, fölülre középre oké, de ragadozó, fagyasztott artémia, krill, néha esetleg tubi de azért nincsenek oda.


Mexikói kardfarkú, az meg majdnem vega, köpködi az artémiát meg a krillt, növényi kellene neki lemezes táp, ami a zabagép gurámikat meg felfújja.


Vörös neon, belefér a képbe ha tudod etetni őket a villámgyors robusztus gurámik mellett, de az ő számuk sem sok a biztonság érzethez 10-12 kellene legalább , nem beszélve arról hogy lágy vizes hal. Láttam már együtt akváriumban gurámit meg neont, fosott állandóan a 3 grammos seggük mikor egy kakaskodó 30 grammos gurámi berongyolt közéjük, etetésnél meg vagy marad nekik vagy nem. A gurámi villámgyors.

2014. jan. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
oké akkor még ezt át gondolom. de ehhez a külsőhöz belső már nem kell a külső elvégzi a mechanikai és bio szűrést is ? köszönöm!
2014. jan. 22. 20:55
 9/10 Pendulum92 ***** válasza:
Ha nem fojtod le mindenféle perlonvattával, hanem okosan megtöltöd siporaxxal, 1-2 liter elég, elég szivacsot teszel középsűrűt, és okosan helyezed el, elég is lehet.
2014. jan. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pendulum92 ***** válasza:
Az okosan elhelyezésnél a szívó és nyomó ágra gondoltam.
2014. jan. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!