Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 240 literes akváriumot...

Kozák Róbert kérdése:

Egy 240 literes akváriumot szeretnék berendezni, mik kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

Először is az agyhalott, nemnormális emberek válaszára nincs szükségem!


Tulajdonképpen egy komplex segítséget kérnék a hozzá értő emberektől. Egy 240 literes akváriumot szeretnék venni a következő 1 hónapban. A halakat már kinéztem (igen víz ph értékét, hőmérsékletet, békés-harcos halakat nem összerakni, stb kérdéseket nem kérek, ezzel nincs gond) A problémám az akvárium kellékében merülnek fel. A szűrőkkel nem vagyok tisztában, a neten keresgélve olvastam külső meg belső szűrőkről. Kell világítás, fűtő, odáig oké. Milyen szűrőt kellene az akváriumba tennem, vagy milyeneket? Ezen a téren nincs semmi ötletem.


Előre is köszönöm a segítő szándékú embereknek a segítséget!


2014. márc. 24. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha nem telepíted túl akkor talán, egy tetra 1200 vagy egy JBL 1501 talán elviszi, egy belső szűrővel. 35-40 körül mozog egy ilyen szűrő plusz szűrőanyag 6-7 ezer. A belső szűrő még 6-8 ezer.Ha szeretsz barkácsolni akkor érdemes szűrő akváriumot csinálni, akkor olcsóbban ki tudod hozni. A világítással kb úgy számolj,hogy olyan 80-100W összeteljesítmény meglegyen.
2014. márc. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Valakinek ígértem egy 240 literes akvában segítséget.


Ez volt az alapja: [link]


http://www.youtube.com/watch?v=8o-JGc_ivu4


..............................


Vagy lehet ez: http://www.youtube.com/watch?v=p1fAae_rfzI


[link]


....................................


Ha ezek közül rémlik valamelyik, vagy tetszik akkor írj egy összeghatárt menyi a keret, zárt vagy nyílt akva kell.


60-100 ig össze lehet rakni, tokkal vonóval.


Este 5 után tudok válaszolni ha valamelyik érdekel, le tudom írni, hogy készültek, miért nincs alga, miért nem kell soha semmit sem csinálni velük vízcseréken kívül.

Miért nőnek ilyen ütemben a növények stb.

co2 lágy víz stb nincs.

2014. márc. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én úgy számoltam, hogy az akvárium minden tartozékkal együtt kijön 100 ezerből, de egy szűrőre nem szeretnék 40 ezreket költeni.
2014. márc. 25. 15:31
 4/12 A kérdező kommentje:

Ezt néztem ki, ebben van szűrő, világítás és fűtő is, szerintetek ehhez még mit kellene vennem?


[link]

2014. márc. 25. 15:34
 5/12 anonim ***** válasza:

Egy verzió van ami a 50%-ban használható: 240 KOMPLETT szett JBL e901 76 890Ft


A probléma a zárt fedél, nem fogsz kapni gyáriban olyat ami megfelel a növényeknek.


Nem írnak üveg vastagságot, merevítést.


A világítás csak 2x 38 watt azaz 0.31 watt/liter ami növényeknek még kevés.


A JBL e 901 kevés, mint áramlásban, mint szűrőtöltetben.


"szerintetek ehhez még mit kellene vennem" Némi akvarisztikai rutinnal én pénzt nem adnák érte, a fűtő jó egyedül.


-------------------------------------


Példa:


Üres akvárium üveg merevítéssel, bármelyik boltban ahol árulnak akváriumokat megrendelheted, 90-100 ft literje


22000ft- 26400 ft között lesz.


Világítás: 8 db foglalat 5330ft [link]


Elektronikus előtét: 2 db 2x36watt 5600ft


Fénycső 4 db: 3560ft

[link]


Ez eddig 39000ft


Kábellel kapcsolóval legyen 40000ft


0,6 watt/liter így a világításod, megmarad már jó pár növény.


Jön a fedő, tüzép, borovi padló 2m2 5000ft körül, kell még akrill festék belülre, matt fekete vagy amilyet akarsz kívülre, 2000 ft


Fűtő 5000 ft körül van.


Ha apró halak pl neonok vagy hasonló akkor 2 darab atman szűrő elviszi, 2 darab 700l/órás 10000ft [link]


Ez idáig 63000


Apám 15000ft ért csinálta kb az ekkora fedőket anyaggal, de azt meg lehet magázni.

Ha nem megy a kábelezés akkor egy villanyszerelőnek ez 5 perc az életéből 2-3000ft körül kérnek érte, sokszor a villamossági boltban be szokták kötni.


Ha ezt így megcsinálod akkor van egy merevített, stabil akvád 144 vatt világítással, alkalmas a növényeknek és nem kell félni, hogy a padlón köt ki.


Szakiakkal 10000ft-al több, tehát 73.


Zárt fedelesbe nem láttam olyat ami jó lenne.

2014. márc. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ár/érték arányba nem rossz, a szűrés kicsit lehetne izmosabb, és a világítás is. Ha erősebb szűrővel kéred, még akkor is bele kell férnie a 100 ezerbe. 76W talán elég lehet, alacsonyabb fényigényű növényeknek.
2014. márc. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Verzió "B" megveszed a szettet külső szűrővel, teszel mellé még egy belső szűrőt az áramlás végett, a világítást meg kiegészíted benne 2x30 vatt cső belefér.


Az meg igy: [link]



Az előző válaszomból kimaradt a fénycső előtét link: [link]


Annyi, hogy ez 130cm széles akvát jelent, tehát akkorát kell csináltatni mivel a 36watt fénycső t8 120cm


------------------------------------------------------


Az általad választott szettet ilyen csövekkel tudod kiegészíteni: [link]


De villamossági boltból a polylux 860 1000ft-os fénycsöve is jó.


A lényeg ez a szett akkor jó ha nem akarsz növényeket, pl sügeres akva lenne.


Nyilán az összerakott szettnél ki lehet hagyni a két atman szűrőt és helyette egy tetratec ex1200 szűrő, úgy megvan 1000 körül.


A zárt fedeles mindig nehéz szülés amennyiben növényeket is akarsz.

2014. márc. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, sokat segítettetek!


Az élő növényekkel kapcsolatban érdeklődtem már pár helyen és nem hallottam túl jó híreket, olyanokat mondtak, hogy nagyon igényesek, sok elrohadhat, és nem is olcsók. Nagy probléma lenne, ha műnövényeket raknék bele? Nyilván a biológiai egyensúlynak nem a legjobb, de a halaknak igazából mindegy, hogy igazi vagy mű van benne, és így meg lehetne spórolni nem kevés pénzt. Ez a gondolkodásmód jó szerintetek?

2014. márc. 25. 19:42
 9/12 anonim ***** válasza:

Jav: "Nyilán az összerakott szettnél ki lehet hagyni a két atman szűrőt és helyette egy tetratec ex1200 szűrő, úgy megvan 1000 körül. "


Ki lehet hagyni a 2 atman szűrőt és helyette egy tetratec ex1200 úgy 100.000ft körül megvan.


Összegezve alapnak jó ez a szett, de kevés az áramlás, kevés a világítás, sötét szobába sügeresnek elmegy, ha világos a szoba, pl nappali akkor már kevés oda is, üveg vastagság nem ismert, merevítés tuti nincs.


De bármilyen szettet nézel mindegyiknél ez lesz, lényegében használhatatlanok.

2014. márc. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk egy szebb műnövény 1500-2000 ft de azon is látszik, hogy mű, abból kellene 10-15 darab.


A boltban ahova járok 500-750 ft 1 db növény.


Növény nélküli akva csak nagy rutinnal rendelkezőknek ajánlott, nincs ami fogyasztja a nitrátot, így marad az algáknak.


4-5 növény elég egy akváriumba, jót kell választani ami passzol a fényhez, utána majd elszaporodik, vannak olyan növények amik alacsony fényigényűek, az vagy nem növekszik így ideális alga telep lesz belőle, vagy terül a víz felszínen csak úgy meg eltakarja az amúgy is gyenge világítást. Sötét lesz az akva mint az ördög luk.


Lehet fedőt csináltatni fém lemezből is, szerintem az sem drágább, 13000 ft nálunk egy autó elem festés, le alapozva, gittelve brutálisan jól néz ki.

2014. márc. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!