Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem egy 112L es akváriumot....

Vettem egy 112L es akváriumot. Hogy tudnám berendezni úgy h minél olcsóbban jöjjek ki?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek a szőlőtőkék de elég drágák:S Köves növényes akváriumok is tetszenek de csak lávakövet tudnék venni mert az olcsó:S Már 1 van benne meg egy anubius meg még egy növényem aminek nem tom a nevét.. tippek?

halak:

3 molly

3 Xifó

3 Fonalalgázó

2 anci

3 páncélosharcsa

1 betta


Világításom közepesen belsőszűrőt meg most fogok venni hétvégén de az is meglehet h külsőt veszek.. tippeket várok mivel tudnám feldobni az akváriumot!?


2013. máj. 7. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik például háttérnek a vallisneria, feldobja az akit. Mollyból legalább hatot tartanék, xiphoból 4et (1 hím 23 nőstény. Én red moor gyökeret vennék a szőlőtőke helyett, bár az is elég drága. Szőlőtőkét amúgy nem csak boltban lehet beszerezni. A lényeg csak hogy olyat keress, amiről tudod, hogy régóta nem permetezték. Aztán megtisztítod, kifőzöd, áztatod.

Külső szűrő mindenképpen jobb!

Hirtelen ezek ugrottak be, talán segítettem :)

2013. máj. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: a xiphónál csak 3 nőstényt szándékoztam írni :)
2013. máj. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A külső szűrő jobb sokkal, nekem is az van. Évente kétszer kitakarítom, szépen tisztán tartja a vizet.

A halak jók, bár én bettát nem tartanék.

Én a helyedben neonhalat vennék 10 darabot, illetve guppikat. Ha kezdő akvarista vagy, ők nagyon jó kezdő-halak.

Szőlőtőke helyett vegyél mangrove-gyökeret. Egy pár napig áztasd, mert elszínezné a vizet, és így még fel is szívja a vizet, le fog süllyedni az akváriumban.

2013. máj. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget:) ezek a gyökerek nagyon tetszenek amit küldtetek:) jó lenne egyhez hozzájutni de végül is 1x kell megvenni szóval lehet rááldozom a pénzt:)
2013. máj. 7. 10:53
 5/10 A kérdező kommentje:
amúgy igen mollybol még szándékozom venni 3 feketét mert most 3 ezüst van:)
2013. máj. 7. 10:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Külső szűrőnél módosítanod kell a töltetet a gyári nem jó, átlag szivacs,és kerámia, tehát ezt hozzá kell adni a szűrő árához, ha kevesebb növény van akkor kevesebb nitrát is kell ezért pl 2-liter siporax, ha több növény van akkor elég 1-liter is. Mindenféleképp kell belső szűrő mert a külsőnek nincs elég áramlása, egy olcsóbb powerhead elég.


Belső szűrő: mindenféleképp bővítő rekeszest vegyél abból egy darab 700-liter/óra körüli elég, lehetőleg sipoax mini és szivacs legyen benne, siporax mini 35 gramm kb 600-700 ft


Páncélos harcsa abból legalább 6 db csapat halak, betta nem nyerő területvédő macerás hal, az ivarérettséggel begerjedhet és lehet hogy külön kell tenned.(védi a habfészkét) Xipho: ha az mexikói kardfarkú akkor azt jobb párba tartani, a hímek dominanciája erős és nagyon elzuholják az alárendelt hímet ha folyik a harc a nőstényért. Anci lehet, csak akkor kötelező a fa dekor különben bélcsavarodásban elpusztul, kell a későbbiekben a főtt zöldségekről gondoskodni, nem jó algázó ha megnő.


Még folyt köv....

2013. máj. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ajzat: mindenféleképpen egyszínű legyen, példa bazalt zúzalék, és ki tudod egészíteni példa ökölnyi bazalt kövekkel, azt bármelyik kőlerakatnál kapsz, és így kevesebb apró ajzat is kell, a vasúti síneket ilyennel töltik, csak : http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__4..


Háttér: valami nedvességtűrő fekete valami jó, példa fólia kukás zsák, csak vízhatlan legyen.


Vallisneria jó választás, csak az ültetésnél már gondolni kell hogy hogyan tovább, célszerű a szivattyúval kordába tartani, akár technika eltakarására is alkalmas példa: [link]


Világítás: a csövek feletti részt fény-terelőzd tükör szerű fóliával ki így durván 60-fokkal nagyobb a fényszórás az 15-20% plusz fényt jelent.

2013. máj. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Még egy tanács, mivel nyár jön magas a hőfok, ha a lakásod izzasztó nyáron ajánlatos ezt figyelembe venni, és példa amit javasoltak neon az ezért nem igazán nyerő ha nagyon túllépi a 24 c.fokot a lakás.


Van persze barkás rovat pl ventilátorok mellet ez az én kooperálásom:Ez 7000ft [link]


Akvárium indítása, biológia,flóra,bacik stb megvan?

2013. máj. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 vasutember válasza:
ha drágállod a gyökeret,tőkét akkor tudom még ajánlani a csavart fűzfa ágat,először én is szőlőt akartam beletenni aztán valamiért úgy gondoltam inkább fűzfát teszek bele...nem bántam meg,így ezzel jobban tetszik nekem
2013. máj. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Talajnak a bazaltzúzalék nem olyan nyerő a páncélosharcsák miatt...
2013. máj. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!